Služba Končím s hraním poskytuje online léčbu hazardním hráčům

Hazardní hráči mají nyní jednodušší přístup ke své léčbě, díky webové stránce Končím s hraním mohou zahájit svou léčbu zdarma a zcela anonymně. Hráč konzultuje svůj problém a pokroky s terapeutem a může se tak zbavit své závislosti na hazardu. Stránka mimo jiné také nabízí informace o této závislosti, problémech s ní spojených i vzkazy od vyléčených hráčů pro ty, kteří s hazardem aktuálně bojují. 

www.pixabay.comInternetová služba Končím s hraním je projekt, který nabízí pomoc lidem závislým na hazardních hrách. Jedná se o anonymní službu, kterou poskytuje nestátní nezisková organizace SANANIM zabývající se drogovými i jinými závislostmi už od roku 1990. Organizace poskytuje služby a programy spojené s prevencí, léčbou a resocializací drogově závislých a podílí se na vytváření protidrogové politiky.

Web nejprve poskytne osobní dotazník, který po zodpovězení devíti otázek vyhodnotí míru hraní a problémů s hraním spojených a na základě tohoto testu vyhodnotí na kolik je hraní dotazovaného v normě a zda má potenciál k dostání se do problémů. Pokud je hráči léčba doporučena, přesměruje ho stránka na chat s terapeutem, ten už naplánuje průběh léčby a další postupy. Po dobu léčby zůstává klient s terapeutem v kontaktu, společně hodnotí a konzultují průběh léčby.

Na stránkách projektu najdeme také informace o tom, proč lidé hazardním hrám propadají, kdo jim propadá nejčastěji a jaké jsou možnosti v rozpoznání a případné pomoci. Hazardní závislost je totiž velmi ošemetná v tom, že to na dotyčném často nepoznáte, proto stránka poskytuje i krátký „návod“ jak poznat problémového hráče v rodině. Jako znaky závislosti uvádí lhaní, nedostatek financí, úzkosti nebo třeba nespolehlivost dané osoby vůči slibům či dohodám. Pokud zjistíte, že může být něco špatně a váš blízký má problém s hazardními hrami, je nejdůležitější komunikace a pozornost.

„Klíčovým přístupem je pravidlo: Když nehraješ, budu tě ve všem podporovat. Když hraješ, budu v první řadě chránit sám/sama sebe,“ uvádí na svých stránkách nezisková organizace SANANIM.

Služba Končím s hraním nabízí k přečtení vzkazy od jejich klientů, kde vyléčení hráči popisují své zkušenosti s hazardem a předávají rady těm, kteří s ním momentálně bojují. Důležitým faktorem je podle většiny z nich si přiznat problém a mít vůli ho vyřešit. Online léčba poskytovaná neziskovou organizací SANANIM jim pomohla se z jejich závislosti na hazardu dostat, zejména zvládání postupných úkolů, vedení si záznamů a komunikaci s terapeutem považují za klíčové v jejich cestě k vyléčení.

Autor: Karolína Krhutová

Foto: fotobanka Pixabay

Příspěvek vytvořen 665

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy