Zatočte se stereotypem a dopřejte si změnu

Odstraňte ze svého života stereotyp, vystupte ze své komfortní zóny a udělejte změnu. I malý krok je krok vpřed. Změna vizáže, nová kniha nebo recept na vaření. Přečtěte si naše tipy, kterými si můžete zpestřit zašedlé dny a vnést tak do svého života příjemnou a neotřelou změnu.www.pixabay.comRutina jako taková je důležitou součástí každodenního života. Mít své ranní rituály s hrnkem kávy, zacvičit si jógu, nebo si vyjít na dlouhou procházku se psem, to vše je pro naše psychické zdraví velmi důležité, dokonce potřebné. Pomáhá nám to organizovat si vlastní čas a využít ho tak naplno. Co když se ale začneme nudit, nebo v nás rutina dokonce probudí deprese?

Ve chvíli, kdy se z rutiny stává nepříjemný stereotyp, je třeba ji nabourat. Někomu stačí maličkost, jako třeba koupit si nový kousek oblečení, nebo si udělat radost malým dárkem od sebe pro sebe. Občas postačí si dokonce vzít nevšední kombinaci oblečení nebo změnit účes a hned se člověk cítí trochu „nově”.

Všímejte si nevšedních věcí,” říkají knihy Meika Wikinga, spisovatele a ředitele kodaňského institutu zabývajícím se lidským štěstím. Právě jeho první kniha Hygge: Prostě šťastný způsob života je jednoduchým návodem ke šťastnému a spokojenému životu. Jsou to právě radostné okamžiky s přáteli a rodinou, ze kterých bychom měli těžit a zakládat na nich naše štěstí.

www.pixabay.comPokud jsou vaše dny zašedlé a máte pocit, že vám splývají v jeden, udělejte změnu. Scházíte se s přáteli ve stejném podniku už několik let a začíná to být trochu nuda? Jednoduše změňte podnik. Nemůže se stát nic horšího, než že se vám tam nebude líbit. Dáváte si vždy v oblíbené restauraci to samé a jídelní lístek znáte nazpaměť? Je čas na změnu, sáhněte po něčem novém a dopřejte svým chuťovým pohárkům neznámé novinky. Pokud vaříte doma, najděte si nový recept nebo se pusťte třeba do pečení.

Máte zálibu ve filmech, ale vypadá to, že už jste všechny své oblíbené filmy a seriály viděli snad stokrát? Zapátrejte v žebříčcích nejlépe hodnocených filmů a zkoukněte nový snímek či změňte žánr.

Dobrým pomocníkem proti nudě jsou mimo jiné knihy. Sáhněte po novém titulu, udělejte si doma pohodlí a příjemnou atmosféru a užijte si chvilku pro sebe s dobrou knihou v klíně. Vedle Hygge: Prostě šťastný způsob života od Meika Wikinga najdeme v knihkupectvích také Lykke: Tajemství nejšťastnějších lidí na světě a nově jeho čerstvou publikaci, která u nás vyšla zatím pouze v anglickém originálu The Art of Making Memories: How to Create and Remember Happy Moments.

www.pixabay.comA pokud ve vás dřímá dobrodruh a nevadí vám malá investice, vyhlédněte si levné letenky a zaleťte si třeba na poznávací víkend do ciziny. Taková změna rutiny je rozhodně něco, z čeho budete těžit ještě dlouho po návratu domů. Nebo se naopak zajeďte zrelaxovat a trochu si odpočinout do hotelového resortu: sauny, vířivky a masáže dodají tělu potřebnou energii. Internet se wellness pobyty v tomhle ročním období jenom hemží, stačí si vybrat ten vhodný pro vás.

Autor: Karolína Krhutová

Zdroj: Forbes.cz

Foto: Pixabay.com

Příspěvek vytvořen 665

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy