Recyklujte a ušetříte, lákají lunaparky v Británii na slevy ze vstupného

Většina použitých plastových materiálů v zábavních parcích stále končí ve směsném odpadu. Britská společnost Merlin, která vlastní zábavní parky po celém Spojeném království, proto přišla společně s firmou Coca-Cola s nápadem, jak přimět své návštěvníky důsledně recyklovat. Za každou vrácenou PET lahev je teď park odmění levnějším vstupným na své atrakce.

zdroj: pixabay.com

Pilotní program zatím funguje tak, že při odevzdání prázdných plastových lahví do speciálních boxů mohou návštěvníci dostat za odměnu poukazy s padesátiprocentní slevou na vstupné. Výměna PET lahví za kupony pak bude možná u vchodů do čtyř lunaparků. Kupony se slevou však platí ve všech třiceti atrakcích společnosti Merlin v Británii.

Celosvětový nápojový gigant Coca-Cola se zase podílí na instalaci zařízení, která připomínají nápojové automaty.  „Všechny naše lahve jsou recyklovatelné,“ zdůvodňuje přínos projektu manažer Coca-Coly pro Velkou Británii a Irsko Jon Woods.

„Chceme jich zpátky dostat co nejvíc, abychom z nich mohli vyrobit nové a nekončily tak na skládkách,“ dodává Woods. Odkazuje se přitom na průzkum, podle nějž se 64 procent Britů ochotně zapojí do recyklace odpadu, pokud budou mít nárok na okamžitou odměnu.

V celém Spojeném království denně končí na skládkách asi 700 tisíc plastových lahví. Proto také narůstá tlak na vládu, aby se zapojila a zabránila znečišťování přírody a oceánu. V březnu oznámilo ministerstvo životního prostředí plány na zavedení povinného vratného systému na lahve a plechovky. Jako první se iniciativy v soukromém sektoru chopila společnost Co-op, která zavedla výkup plastových lahví v síti svých supermarketů. Jak uvádí The Guardian, recyklovaný materiál pak používá na výrobu vlastních lahví na vodu.

Autor: Lýdie Hájovská

zdroj: ceskatelevize.cz

Příspěvek vytvořen 77

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy