Plastová revoluce pokračuje: Vietnam balí potraviny do banánových listů

Barbora Černošková

O redukci plastů v USA, Kanadě, Evropě a dokonce i přímo v České republice jsme již několik článků napsali. Boj s jedním z největších nepřátel životního prostředí se však nyní v originálním podání otevřel i na další frontě, a to konkrétně ve Vietnamu.

Oficiální statistiky ukazují, že tato jihoasijská země produkuje denně až 2 500 tun plastového odpadu, což opravdu není málo. První snahy o zredukování byly uskutečněny prostřednictvím zpoplatnění plastových pytlů; to se však bohužel neukázalo jako příliš efektivní.

Právě proto se tři největší obchodní řetězce rozhodly, že se vrátí k dřívějším metodám balení čerstvého ovoce a zeleniny, a to do banánových listů, které dle serveru Vnexpress množství odpadu sice nezmenší, nicméně se dají snadněji kompostovat. Výhodou je jistě také to, že se nemusí vyrábět další obaly. Dokonce i zákazníci si změnu pochvalují.

Jiný řetězec, Big C, se rozhodl nezůstat pozadu, a dle deníku The Straits Times nabízí balení zboží pro změnu do sáčků vyrobených z kukuřice.

Chcete také redukovat své množství plastového odpadu? Přečtětě si náš článek o tom, čím lze plasty nahradit.

Zdroj: wave.rozhlas.cz
Foto: mothership.sg