Ralph Lauren vyrábí polokošile z plastových lahví

Kristýna Krejčí

Americká oděvní společnost Ralph Lauren představila na jaře tohoto roku novou ekologickou verzi ikonických polokošilí Polo. Polokošile se vyrábějí z recyklovaných plastových lahví a při jejich barvení se nespotřebovává voda.

Pánské polokošile The Eart Polo

Společnost se zavázala, že do roku 2025 odstraní 170 milionů plastových lahví z oceánů a skládek. „Mnohem víc než jen tričko, The Earth Polo je svědectvím o našem neustálém úsilí o inovace a o sílu pokroku ve světě. Jsme si vědomi, že naše produkty mají nevyhnutelný dopad na životní prostředí. Víme, že máme odpovědnost za minimalizaci tohoto dopadu,“ napsal ředitel pro inovace David Lauren. Jedna polokošile je vyrobená ze zhruba 12 plastových lahví a je recyklovatelná. Ralph Lauren spolupracuje na výrobě s organizací First Mile, ta lahve sbírá a přeměňuje je na vlákno a tkaninu.

Inspirací pro barvy polokošilí byl pohled na Zemi z dálky. The Earth Polo jsou tedy k dostání v zelené, bílé, světle modré a námořnické modři, jak pro muže, tak i ženy. Koupit si je můžete online nebo v kamenných prodejnách po celém světě, cena je stejná, jako u ostatních polokošilí Polo.

I ostatní módní domy a menší firmy se snaží o snížení dopadu módního průmyslu na životní prostředí. Koncem loňského roku se Burberry, H&M a další společnosti přihlásili k Chartě módy pro změnu klimatu. Ta má za cíl do roku 2050 dosáhnout nulových emisí v tomto odvětví.

Zdroj: voanews.com

S čištěním oceánů pomáhá i ekologická firma 4Ocean prodejem svých náramků z recyklovaného materiálu. Jak celá její kampaň probíhá si můžete přečíst ZDE.