Ponožky rozdělit! Dnešek patří celosvětové podpoře lidí s Downovým syndromem

Je to jen symbolické gesto, kdy si ráno při oblékání jednoduše vezmete dvě odlišné ponožky. A kdyby se vás někdo zeptal, jestli jste se oblíkali ve tmě, vysvětlete mu, že dnes se takhle oblékáte pro druhé. Už několik let za sebou totiž běží 21. března na Slovensku akce s názvem #Ponožkovávýzva na podporu lidí s trizomií 21 neboli Downovým syndromem.

Spoločnosť Downovho Syndrómu spolu s firmou Dedoles se rozhodly pojmout tuto vrozenou anomálii pozitivním způsobem, a to tak, že se společně aktivně zapojí k mezinárodnímu dni na oslavu této lidské odlišnosti. Místo abychom litovali, že se lidé s Downovým syndromem nenarodili stejní jako my, proč se neradovat z těch rozdílností, které dělají náš svět tak pestrým?

Příležitost nejen ukázat, že se nemusíme bát různosti, ale také to, že jeden chromozom navíc v sobě může skrývat mnoho pozitivních vlastností. Na oficiálních stránkách akce dokonce sestavili seznam věcí, které by se staly, kdyby lidi s Downovým syndromem vládli světu. Mimo velký pořádek a tvořivost bychom hlavně byli zavaleni bezpodmínečnou láskou. A to je přece krásné.

Spoločnosť Downovho Syndrómu se proto spojila s firmou Dedoles, která vyrábí velmi originální ponožky, aby vybrali symbolickou částku 2103 eur. Peníze vysbírané mezi 14. – 21. březnem budou následně rozděleny mezi 35 rodin, které budou mít možnost se zúčastnit táboru pro rodiny s dětmi s Downovým syndromem. Máte tak příležitost koupit si jednu ponožku s avokádem a druhou s melouny, nebo jednu se sobem a druhou s plameňákem. Nebo si prostě oblíkněte ty, co máte doma, je to na vás. Peníze nejsou to nejdůležitější. Nejdůležitější je připomenout, že si každý zaslouží své místo mezi ostatními, i když je trošku jiný…

Autor: Lea Schellongová


Jinakost se dá ve světě oslavovat skoro pořád. Poslední únorový den například patří vzácným onemocněním.


Zdroj: ponozkovavyzva.sk
Foto: instagram Dedoles, downovsyndrom.sk

Příspěvek vytvořen 665

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy