Dobrý knižní tipy: Deštivé chmury zažene veselá kniha

Chvíli prší, chvíli je větrno a chladno. Pomalu se sice blíží léto, ale pokud si navíc procházíte třeba zkouškovým, mohla by se vám hodit knížka, která vám zaručeně zvedne náladu. Přinášíme vám tedy další dávku dobrých knižních tipů, tentokrát to budou osvědčené kousky na rozesmátí.

Hrdý Budžes

Česká klasika spisovatelky Ireny Douskové, kterou navíc pozvedlo do širšího povědomí divadelní zpracování s Bárou Hrzánovou v hlavní roli. Děj sice pojednává o nelehkém životě herecké rodiny v období před Sametovou revolucí, ale díky zpracování, ve kterém je vypravěčem příběhu prvňačka Helenka Součková se čtenář nepřestává usmívat. Pokud jste tedy zatím na Budžese nenarazili, určitě se do něj pusťte. Laskavý humor s kapkou hořkosti vás dostane.

Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii

Třetí kniha poutníka Ladislava Zibury popisuje jeho další cestu. Laskavý humor a umění udělat si srandu sám ze sebe, je už poutníkovým poznávacím znamením. S Ladislavem se projdete po nejzapadlejších vesnicích, Arménie, Gruzie i Náhorního Karabachu, a poznáte důvěrně atmosféru místní pohostinnosti. Sice vám tady doporučujeme Ziburovu třetí knihu, není ale nutné, abyste před jejím otevřením měli přečtené obě předchozí. Po jejím dočtení ale garantujeme, že pro předchozí kousky poběžíte.

Terapie sdílením

O kreativním duu Ester&Josefina jste už u nás na webu četli. Knižní vydání vztahových SMSek se setkalo s pozitivním ohlasem a rozesmívá stejně, jako jejich původní instagramový účet. Knihu autorky doplnily vlastními texty, osobními fotkami, vzkazy a dalšími příspěvky. Někdy je zkrátka náš (bývalý) protějšek natolik vtipný, že je škoda se o jeho humor nepodělit, nemyslíte?

Saturnin

Humoristická útlá knížka Zdeňka Jirotky obsahuje celou škálu typických charakterů. Od uštěpačné tety Kateřiny přes hodného dědečka, až právě po komorníka Saturnina, který dokáže s úsměvem vyřešit každou situaci. Jeden nikdy neví, co od něj čekat, a tak když na dovolené v dědečkově domě odřízne celou rodinu od civilizace stržený most, zažívají nedobrovolní zajatci nespočet veselých příhod.

Autor: Lýdie Hájovská

Kresba: Dorota Nekolová

Ačkoli je zimní nadílka a grog na zahřátí dávno minulostí, naše novoroční knižní tipy jsou pořad aktuální, a najdete je právě TADY. 

Příspěvek vytvořen 77

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy