Nová policejní aplikace zapojí do hledání pohřešovaných dětí více lidí

Pohřešované děti se zatím daří nacházet do několika hodin, jsou však případy, kdy musí pomoci více osob. Právě proto přichází nová aplikace s názvem Echo, která rozšíří možnosti hledání a poskytne zoufalým příbuzným o něco větší naději.

„Aplikace bude obsahovat fotografii, popis osoby a stejně tak tlačítko, kterým člověk přivolá linku 158 a může policistům předat relevantní informaci,“ uvedl pro ČT24 policista Martin Kaiser, který na aplikaci pracuje.

Aplikace v mobilním telefonu pomůže s hledáním pohřešovaných dětí. zdroj: pixabay.cz

„Myslím si, že každý rodič v případě, že by se mu dítě ztratilo, by byl velice vděčný, kdyby se na tom pátrání podílelo co nejvíce lidí, což právě umožní naše aplikace,“ řekl. Sám po ztracených dětech několikrát pátral, a jak sám potvrzuje, mít přesné informace včas je v tomto případě zcela zásadní.

Samotná aplikace bude fungovat tak, že policie vydá zprávu o pohřešovaném dítěti. Informace se pak objeví i v aplikaci Echo v konkrétním telefonu. Na stejném principu bude fungovat také odebrání zprávy o pohřešovaném, jakmile se najde.

Pokud policie bude disponovat možností zveřejnit informace pomocí aplikace v internetovém prostředí, tak to samozřejmě přinese značnou odezvu a pomohlo by nám to i v práci,“ přidává se šéf kriminalistů Jan Rybár.

K dispozici bude aplikace už letos na podzim. Zatím bude zaměřená jen na pátrání po dětech, ale policie nevylučuje i její následné rozšíření. V loňském roce hledali policisté 3068 osob, přičemž nalezených bylo 3015. Většinou se naštěstí pohřešované dítě podaří najít do několika hodin, loni se policii nepodařilo vypátrat pouze jedno dítě ze třiceti.

Autor: Lýdie Hájovská

zdroj: ct24.cz

Příspěvek vytvořen 77

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy