Nadělte radost dětem z dětských domovů

Esterce z plzeňského dětského domova se vánoční přání už splnilo. Přála si naučit se ozdobné písmo. Díky projektu Milý Ježíšku najde pod stromečkem krasopísanku. Za nápadem zprostředkovat dětská přání dárcům stojí dva mladí filantropové Vojtěch Paukner a Martin Kučera. Za sedm let existence projektu se do něj zapojilo přes sedmdesát českých a slovenských dětských domovů.  

Vojtěch a Martin, tehdy ještě jako studenti gymnázia, naprogramovali vlastní web a oslovili dětské domovy. Projekt se začal doslova šířit internetem. Dodnes splnil přání více než dvanácti tisícům dětí z dětských domovů a sociálně slabých rodin. Mladí autoři obdrželi za dobročinnost několik ocenění a dostali se i do prestižního výběru časopisu Forbes 30 pod 30. „Umožňujeme přímý kontakt dárce a obdarovaného. Tím prohlubujeme nejen radost z darování, ale také otevíráme cestu hřejivé zpětné vazbě,“ prozrazují hlavní myšlenku projektu. Stát se jeho součástí může opravdu každý. 

Postup je jednoduchý. Na webu MilyJezisku.eu si na nástěnce přání vyberete jeden z dopisů, které děti napsaly. Přejí si hračky, výbavu do domácnosti, která jim umožní lepší start do samostatného života, oblečení nebo sportovní potřeby. Vyplníte základní údaje a dostanete e-mail s adresou, kam dárek zašlete, a dalšími instrukcemi.

Pak už stačí dárek koupit, zabalit a poslat na uvedenou adresu. Se svátečním balením si nemusíte dělat starosti, v dětském domově ho musí ještě zkontrolovat, než bude dělat radost pod stromečkem. Pokud budete dárek nakupovat na internetu, můžete ho nechat doručit přímo adresátovi. Na odeslání balíčku máte deset dnů od potvrzení rezervace. V případě, že to nestihnete, můžete si rezervaci prodloužit, nebo se automaticky zruší a přání se vrátí zpět na nástěnku, aby ho mohl splnit jiný Ježíšek. Organizátoři vám e-mailem potvrdí, že dárek dorazil tam, kam měl.

Pomozte splnit zbývající přání, která visí na nástěnce. 

Autor: Ivana Syrovátková


Radost můžete udělat i naprostou maličkostí. Třeba zasláním pozitivně naladěné pohlednice seniorům do domovů.


Na našem facebooku právě probíhá vánoční soutěž o pohádkové knížky. Zapojit se můžete až do 12. prosince.


Zdroj: Milyjezisku.eu

Příspěvek vytvořen 15

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy