CZestování: Mladá Boleslav neukrývá jen kov

Mladá Boleslav je nepochybně spjatá hlavně s největší českou automobilkou. Firma Škoda Auto zde sídlí už od roku 1895, takže přirozeně je toto město častým cílem automobilových nadšenců. Ti zde mají mnoho možností, kam vyrazit za svým koníčkem, a jsou tedy více než dobře zabaveni. Ale Boleslav skrývá i další líbivá místa, i když nejste zrovna milovníkem aut. Jaká? To vám s radostí představíme v dnešním článku.

ŠKODA Muzeum

Náš výlet po Mladé Boleslavi zahájíme tematicky přímo na počátku dění. ŠKODA Muzeum se totiž nachází v původních továrních halách, kde probíhala výroba až do 30. let minulého století. Můžete si v něm prohlídnout jedinečné exponáty, od prvních vozidel brázdící naše silnice až po moderní vize automobilové budoucnosti. Samozřejmě nechybí ani ikonické vozy jako Škoda Favorit, Superb či Fabia. Během prohlídky se navíc dozvíte mnohé historické i současné zajímavosti spojené s touto automobilkou. Od začátku června společnost znovu nabízí komentované prohlídky přímo ve výrobním závodu. Máte tak jedinečnou příležitost nakouknout pod pokličku při výrobě automobilů značky Škoda Auto.

Kafé Václav

Návštěvu muzea můžete uzavřít v ladící kavárně, která se nachází hned vedle expozice. Otevřeno zde mají každý den 9–17 hodin a zajít sem můžete nejenom na výbornou kávu či sladký zákusek. Kafé Václav nabízí také skvělé snídaňové a obědové menu, ve kterém si vybere opravdu každý. V denní nabídce nabízí nejen nejnovější kulinářské trendy, ale i zaručené české klasiky. Pokud do Boleslavi zavítáte, byla by škoda do této kavárny nezajít.

Letecké muzeum Metoděje Vlacha

Mladá Boleslav je tím správným cílem také pro nadšence letadel. Místní muzeum totiž není jako každé jiné. Svým návštěvníkům nabízí jedinečný zážitek v podobě „živých“ exponátů. Chybět zde nesmí ukázky letů či startování historických letadel. Na simulátoru si můžete také vyzkoušet přetížení v letecké kabině nebo seskok s padákem. Ve druhém patře se poté nachází jedinečná sbírka historických radiostanic, leteckých uniforem či speciálně upravených fotoaparátů. V areálu proběhne 18. června letecký den, jehož součástí bude pilotní show a zážitkové lety ve vrtulnících.

Lesopark Štěpánka

Pokud chcete v Mladé Boleslavi vyrazit za přírodou, ideálním cílem je lesopark Štěpánka. Nachází se kousek od centra a přináší spoustu možností, co zde podniknout. Místní obyvatelé park využívají na každodenní procházky či běh. Je to také ideální místo pro letní venkovní piknik. Park prošel v roce 2014 rozsáhlou revitalizací, během níž došlo k vysázení nové zeleně, opravení cest a vybudování nových míst. Park tak v současnosti nabízí prostor pro mnoho originálních aktivit, nechybí zde venkovní posilovna ani hřiště na disk golf. Během přestavby se nezapomnělo ani na ty nejmenší. Skrz celý lesopark nyní vede naučná veverčí stezka, která zábavnou formou přibližuje život zvířat v našem okolí. Pokud počasí přeje, je to ideální místo, kde strávit hezké odpoledne.

Škoda nezajít

Když vám při návštěvě města vyhládne, máme pro vás super typ, kam vyrazit na něco dobrého. Škoda nezajít je útulná malá kavárna, jež se nachází v historické části města. Je to jedna z nejhezčích čtvrtí v Mladé Boleslavi. Kavárna v létě nabízí venkovní posezení, což je výborné, pokud se při dobré kávě či dortu chcete kochat místní architekturou. Mimo jiné si zde můžete dát výbornou domácí zmrzlinu. Tu vám dají klasicky do kornoutku, nebo si ji můžete vzít s sebou hluboce zmraženou domů. Pro případ až vás někdy přepadne mlsná. Ať už tu zavítáte v létě či zimě, určitě nebudete litovat.

Zvířetice

Jestli vám zbude ještě chvíle času, máte chuť prozkoumat okolí a dorazíte do Mladé Boleslavi autem, doporučuji si udělat krátký výlet do obce Zvířetice. Vesnice je vzdálená přibližně 10 km a skrývá v sobě hned několik krás. Vyrazit můžete na zříceninu místního hradu nebo na procházku do všudy přítomné přírody. Tato útulná vesnička mimo jiné schovává krásný keramický dvůr s velmi milou kavárnou a stylovým venkovním posezením. Všude přítomná ručně dělaná keramika vykouzlí neopakovatelnou atmosféru. Z tohoto výletu si tak můžete odvést nejenom hezké zážitky, ale také něco pěkného domů na ozdobu.

Mladá Boleslav rozhodně není místo pouze pro automobilové nadšence, to své si tady najde opravdu každý. Věříme, že vás dnešní tipy inspirovaly, a až budete mít příště cestu okolo,  některý z nich vyzkoušíte na vlastní kůži.

Autor: Lucie Brožová


Další město, které je neodmyslitelně spjato s průmyslem, je Ostrava a stejně jako Mladá Boleslav je daleko různorodější. Co vše v ní najdete si můžete přečíst v článku ZDE.


Máte rádi naše dobrý zprávy a chtěli byste nás podpořit? Zavítejte na náš Patreon! Prostřednictvím drobné částky nás můžete měsíčně i jednorázově podpořit a pomoci nám dále se rozvíjet.


Foto: Lucie Brožová

Příspěvek vytvořen 36

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy