Jídlo od místních farmářů nebo možnost vyrobit si vlastní barefoot boty? Dizajntrh se vrací po pauze do Olomouce

Přemýšlíte, co podniknout o víkendu? My máme jasno! Dobrý Zprávy navštíví olomoucký Dizajntrh. Tato multižánrová akce má v Olomouci svou tradici, bohužel  kvůli kovidové pandemii musela hanácká metropole dát i této akci na nějaký ten čas sbohem. Dizajntr se tradičně koná jednou do roka před Vánočními svátky, ale letos si ho můžeme užít už v létě, a to hned tento víkend!

„Dizajntrh se zaměřuje mimo jiné na přehlídku autorské módy, šperků nebo hraček tuzemských i slovenských tvůrců.  Zároveň se zaměřuje také na prodejce, kteří mají přesah do udržitelné a etické tvorby. Někteří tvůrci vybírají ekologické materiály, jiní se výhradně zaměřují na lokální výrobu,“ vysvětluje specialistka na marketing Dizajntrhu Lucie Růžičková. „Nejde pouze o nákupy, ale o kulturní akci, o místo k setkávání, vzdělávání a zábavě,“ dodává.

Co vše Dizajntrh nabízí?

Akce nabízí velmi bohatý doprovodný program, v rámci kterého se děti budou moct vyřádit na pohybové stezce, zajezdit si na šlapacích kárách (ty mohou využít i dospělí). Tým Divadla Tramtarie se postará o kulturní zážitky pro malé i velké. Na své si také přijdou milovníci dobrého jídla a pití, nebude chybět výběrová káva, dortíky, zmrzlina, neapolská pizza nebo zdravá strava ze surovin místních farmářů.

Prostor pro kreativitu

Dizajntrh je také o inspiraci, zábavě a sebevyjádření. Prostřednictvím DIY dílen a rozličných workshopů může procvičit své kreativní schopnosti opravdu každý. Co si takhle vyrobit sešit, leporelo, pohlednici, vylepšit si tričko nebo vyrobit populární barefoot sandály? Nabídka workshopů je skutečně široká, některé jsou zdarma, jiné za lidové ceny. Ovšem pozor, například na výrobu barefoot sandálů je vhodná rezervace předem.

Dizajntrh se koná 11. a 12. června v areálu olomoucké Korunní pevnůstky, a to od 9:30 do 19:00 v sobotu a od 9:30 do 18:00 v neděli. Vstupné je zdarma. Více informací o prodejcích nebo doprovodném programu najdete zde.

Autor: Kristýna Krejčí


Pokud máte Olomouc příliš z ruky a stále nevíte, co o víkendu podniknout, navštivte například klášterní kostel Nanebevzetí Panny Marie, o které si můžete přečíst více v našem článku.


Máte rádi naše dobrý zprávy a chtěli byste nás podpořit? Zavítejte na náš Patreon! Prostřednictvím drobné částky nás můžete měsíčně i jednorázově podpořit a pomoci nám dále se rozvíjet.


Foto: Facebook.com/Dizajntrh