Kingdom Come: Deliverance slaví rok a nadále se mu daří

Kingdom Come: Deliverance sbírá jedno „nej“ za druhým. Jedná se o největší, nejdražší, nejúspěšnější a nejznámější český herní projekt minimálně za poslední dekádu. V únoru k řadě úspěchů navíc přibyl ještě titul nejlepší hry podle německého serveru GameStar a hru samotnou rozšířil přídavek v podobě DLC Band of Bastards.

Realistické středověké RPG zasazené do mírných kopečků české krajiny možná nedokázalo pro Čechy úplně totéž, co třetí Zaklínač pro Polsko, ale s trochou skromnosti by se snad dalo přirovnat alespoň k úspěchu druhého dílu příběhu o bělovlasém lovci monster. Dokončený počin studia Warhorse v čele s ikonickým Danielem Vávrou původně vyšel 13. února 2018 a dnes tak slaví své první narozeniny.

Mezitím hra posbírala veškerá myslitelná domácí ocenění, ale prorazila i v zahraničí. Nejen, že získala například cenu za nejlepší hru u Gamescom nebo naposledy právě Gamestar, ale především se skvěle prodává – peníze samozřejmě až na prvním místě. Kritizovaný nevalný technický stav hry se od té doby výrazně zlepšil a obsah rozhojnila řada placených přídavků. Nejnovější z nich vyšel právě tento měsíc, nese jméno Band of Bastards a sleduje skupinku osobitých žoldnéřů, se kterými hráčův Jindra stráví nějaký ten čas.

A zatímco je před námi ještě slíbený čtvrtý přídavek, komunita už samozřejmě spekuluje o očekávaném druhém dílu, o jehož vzniku sice není pochyb, ale ani žádných dalších detailů. Nezbývá než alespoň doufat, že sklidí minimálně stejný úspěch a uznání jako ten první.

Autor: Ondřej Rolník

Foto: idnes.cz

Příspěvek vytvořen 665

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy