Štědrost opět zvítězila! Během sbírky se vybralo 624 tun zboží

Podzimní sbírka potravin, která se konala 11. listopadu překonala očekávání. Vybralo se neuvěřitelných 624 tun potravin a drogerie, které poté Potravinová banka zprostředkuje lidem v nouzi. Tento podzim Češi během sbírky darovali nejvíce potravin a drogerie v celé historii sbírky. Potravinová banka v Olomouckém kraji také hlásí rekord.

Podzimní kolo Sbírky potravin se uskutečnilo v sobotu 11. listopadu a lidé přispěli neuvěřitelných 624 tun potravin a drogerie. Sbírka potravin je jednou z největších charitativních materiálních akcí. Po celé České republice se do této akce zapojilo přes tisíce lidí z řad dobrovolníků, zaměstnanců prodejen a neziskových organizací. Darované zboží se shromažďuje v potravinových bankách, odkud se následně bude rozesílat charitativním organizacím.

Lidé mohli během dne v určitých supermarketech nakoupit trvanlivé potraviny jako konzervy, dětskou výživu, těstoviny a základní drogerii., které poté předali dobrovolníkům v zelených zástěrách. Dobrovolníci rozdávali letáčky, pomáhali s transportem potravin a celkově pomáhali s hladkým průběhem Sbírky.

Potravinová sbírka je organizovaná ve všech krajích v České republice. V Olomouckém kraji se do Sbírky potravin zapojilo 115 obchodů a vybralo se 31 tun potravin a drogerie. Z těchto potravinových darů bude možné připravit až 60 000 porcí jídla pro potřebné, se kterými budou moci dobročinné organizace hospodařit až do další Sbírky potravin, tedy do jara.

Tento rok byla Sbírka opravdu úspěšná. To mi potvrdila i slečna Kristýna, která se Sbírky účastnila jako dobrovolnice. „Mile mě překvapilo, jak jsou lidé ochotní.  Po zkušenostech mým kolegyň z minulých let, kdy byli lidé nepříjemní, nechtěli pomoci, popřípadě se ptali na ne vždy úplně etické otázky, tak tento rok je to úplně jiné. Zatím lidé buď slušně odmítli  nebo se přišli zeptat, co bych jim doporučila, aby nakoupili – čeho je nedostatek. Za mě je toto opravdu skvělá akce a lidi jsou zatím opravdu milí. Tedy za ty 3 hodiny, co se Sbírka spustila. Takže doufám, že bude úspěšný rok a že vřelost lidem vydrží po celý den,“ řekla dobrovolnice Kristýna.

Autor: Karolína Škodová


Štědrost souvisí také s tím, že je společnost obecně bohatší, to potvrzují data Českého statistického úřadu, jak jste se mohli dočíst v tomto našem článku.


Máte rádi naše dobrý zprávy a chtěli byste nás nějak podpořit? Prostřednictvím drobného příspěvku na náš transparentní účet můžete jednorázově či pravidelně pomoci Dobrým Zprávám se i nadále rozvíjet.


Zdroj: pbolomouc.cz, sbirkapotravin.cz

Foto: pbolomouc.cz, Karolína Škodová

Příspěvek vytvořen 6

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy