Vánočním stromkem v květináči můžete přispět k jeho návratu do lesa

Také jste vždycky při sledování vánočního dílu Přátel dávali za pravdu emotivní Phoebe, která byla proti celému stromkovému průmyslu? Pak pro vás máme dobrou zprávu. Letos se již druhým rokem budou prodávat stromky v květináčích, aby se po období Vánoc opět mohly vrátit do lesa.

Příspěvková organizace Lesy hl. m. Prahy letos připravila  400 jedliček vypěstovaných v lesní školce ve Staré Boleslavi, které budou k zakoupení na sedmi různých místech v Praze (Zahradnictví Ďáblice, ekocentrum Prales ve Kbelích, Stromovka a hájovny Lesů hl. m. Prahy – Čimický háj, Chuchelský háj, Hostivařský lesopark a Divoká Šárka).

Díky tomu neskončí v kontejneru či řezačce, ale budou se moci navrátit do přírody – ať už do Kunratického lesa, kde proběhne 7. dubna 2019 vysazování, nebo třeba na zahradu.

Stromky jsou k tomuto účelu speciálně pěstovány, takže by měly přesun hravě zvládnout. Ke každému stromu dostanete navíc i návod, jak se o něj starat. Jednu jedli bělokorou pořídíte za 100 korun a přispějete tím k návratu jejího druhu do českých lesů, kde kvůli špatnému hospodářství ve 20. století vymizel.

O podobnou věc se již od roku 1998 snaží také brněnský ekologický institut Veronica, který pořádá akce Vánoční stromky zpátky do lesa. Pojďme tedy společně rozšířit lesy a zasloužit se o to, aby plíce naší planety vydržely co nejdéle!

https://youtu.be/2CPdDfE5TPE

Autor: Barbora Černošková

Zdroj: prazky.denik.cz
Foto: photopin.cz, nojoto.com

Příspěvek vytvořen 53

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy