#kdyzmuzupomuzu, a ještě si dám skvělou kávu. E-shop s českou výběrovou kávou pomáhá potřebným

V Česku se kávová kultura v posledních letech rozšířila úspěšně do všech koutů republiky a kávových nadšenců, kteří ocení kvalitní kávu, stále přibývá. Dva takoví nadšenci založili e-shop Na dno šálku s výběrovou kávou, která pomáhá, protože 5 % z každého produktu věnují na jimi vybrané projekty. Celou myšlenku zaštiťuje projekt #kdyzmuzupomuzu. Momentálně vybírají na Hithitu peníze, které pomohou e-shop posunout o kus dál, aby mohli pomáhat ještě více.

Lukáš a Alice založili e-shop Na dno šálku, který pomáhá potřebným

Zakladateli e-shopu jsou Alice a Lukáš, dva kamarádi z vysoké školy. S myšlenkou, že by nějaké procento ze zakoupené kávy mohlo někomu pomoci, si pohrávali už dva roky. Zatímco jiné by pandemie odradila od toho založit si vlastní byznys, tito dva se chopili situace. Díky jejich počinu si lidé už teď mohou na e-shopu Na dno šálku zakoupit kávu od českých pražírem a jiné kávové produkty. Nákupem každý zákazník přispěje na dobrou věc. V nabídce je i káva od pražírny NaturPark12, která zaměstnává zdravotně postižené. Součástí e-shopu je blog, na kterém se nachází články o různých tématech kávového světa.

#kdyzmuzupomuzu
Všechny projekty, na které e-shop díky nákupům od zákazníků přispívá, vybírají přímo Alice a Lukáš. Momentálně spolupracují s pěti projekty. Jedním z nich je Farma naděje, kde se starají o hospodářská zvířata, včetně těch, které měly být snědeny. K srdci jim přirostl také případ psí vozíčkářky Cookie, která ochrnula na zadní tlapky kvůli svým předchozím majitelům, teď už našla mírumilovný domov. Další tři projekty jsou zaměřené na děti. Organizace Hestia pomáhá dětem získat si zpět důvěru lidí. Dalším je dětský domov Kašperské hory poskytující domov dětem, které to neměly v životě jednoduché. A poslední jsou děti se spinální svalovou atrofií (SMA), které potřebují finance na léčbu. Všech těchto pět projektů nese společný název #kdyzmuzupomuzu. „Tyhle tři slova vystihují naprosto všechno,“ vysvětlují Alice a Lukáš volbu názvu.

Momentálně běží na Hithitu sbírka s cílovou částkou 300 000 korun, aby se celý e-shop mohl rozrůst a pomohl ještě více lidem. Lukáš s Alicí už mají v merku další projekty, které by rádi zapojili do #kdyzmuzupomuzu. Zároveň chtějí rozšířit nabídku kávy a pro ty, kteří kávě neholdují, přidají čaje a kakao. Pokud dosáhnou celé částky, splní si sen a otevřou kavárnu v Praze, která by fungovala na stejném principu jako e-shop a také by pomáhala. Takže každý kdo chce pomoci, může, a dokonce i s odměnou.

Autor: Adéla Sobotíková


Kaváren, které příspívají na dobrou věc, můžeme v naší republice najít mnohem víc. Pokud jste z Brna nebo tam čas od času máte cestu, určitě si zajděte na kávu do jedné z kaváren zapojených do projektu Zrnko kávy, který pomáhá zrakově hendikepovaným.


Zdroj: nadnosalku.cz, hithit.com

Foto: inspirante.cz, instagram nadnosalku

Příspěvek vytvořen 50

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy