Jeden (Dobrý) svět nekončí. Organizátoři lákají na letní Festivalové dny

V polovině května proběhl již každoroční mezinárodní festival dokumentárního filmu Jeden svět a naše redakce byla u toho. Ačkoli jarní část festivalu proběhla online a promítané snímky jste mohli sledovat z pohodlí svého domova, letní Jeden svět vás z gauče vytáhne do olomouckých ulic. Ve dnech 15. a 16. července se tak můžete těšit nejen na další zásobu filmů a debat, ale také na hudební vystoupení a doprovodné workshopy.

Festival dokumentárního filmu Jeden svět láká své fanoušky na letní projekce v Olomouci. Ve dnech 15. července od 10 hodin a 16. července od 14 hodin budete mít možnost zhlédnout vybrané dokumenty v budovách uměleckých center Parkán a Konvikt. Čekají vás další filmové snímky, debaty s jejich tvůrci, ale také koncerty či tematické workshopy. Organizátoři přislíbili i vybrané projekce pod širým nebem.

Festivalové dny zahájí ve čtvrtek série koncertů v Parkánu – vystoupí WXP, Lukáš Mareček, skupina Hope Astronaut či Dirty Old Dogs. Na stejném místě v půl čtvrté odpoledne proběhne debata nad tématem současné situace v Bělorusku. V Konviktu se můžete zastavit na projekci dokumentů Ahoj Robote, Země medu a organizátoři lákají také na audiodokument Afrika mi změnila DNA.

V pátek se bude promítat například snímek Nová šichta, na nějž vám recenzi přinesla naše redaktorka Lýdie Hájovská, a projekce bude následně pokračovat debatou s režisérem Jindřichem Andršem. Zaujme i debata na téma Potřebujeme feminismus? či koncerty Vladimíra B nebo El Chuppa. Filmový sál Konviktu bude v pátek od jedné hodiny odpoledne určen dětem. Následně se budou promítat například snímky Hon na utopii či Ztracené vzpomínky.

O zábavu tedy bude postaráno. Kromě výše zmíněných projekcí a koncertů čeká na návštěvníky doprovodný program v podobě workshopů či páteční ranní jógy. Olomoucký podnik Vertigo navíc pro účastníky přichystal bohaté občerstvení.

Vstupenky bude možné zakoupit na místě za 150 korun. Celá akce bude probíhat za dodržování hygienických nařízení a je nutné se prokázat potvrzením o bezinfekčnosti. Kompletní program naleznete na webových stránkách, facebooku či pod tímto článkem. A pokud červencové festivalové dny nestihnete, nezoufejte. Organizátoři se netají tím, že se něco bude dít i v srpnu.

Autor: Nikola Sedmáková


Přečtěte si sérii našich článků z jarního online Jednoho (Dobrého) světa.


Foto: Jeden svět Olomouc

Příspěvek vytvořen 23

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy