Sluchátka

Jak lze ekologicky zabalit sluchátka? Do obalu z bambusu a cukrové třtiny

Obaly rozličných produktů vytváří velké množství odpadu. Není proto divu, že různé společnosti se pokoušejí reflektovat potřebu větší ekologičnosti pomocí nových balení, jež jsou šetrnější k životnímu prostředí. Japonská společnost Sony, považovaná za jednoho z nejlepších výrobců elektroniky na světě, nyní dokonce vyvinula vlastní ekologický papír, do kterého balí svá nová bezdrátová sluchátka.

Sluchátka SonySluchátka Sony WF-1000XM4, která nedávno vstoupila na pulty obchodů, nejsou výjimečná pouze svými funkcemi. Jejich obal je totiž podobně inovativní. Ten je tvořen z ekologické směsi skládající se z bambusu, vláken cukrové třtiny a recyklovaného papíru. Směs byla vyvinuta přímo společností Sony, přičemž je v budoucnu plánováno užití materiálu i u dalších produktů. Další pozitivní vlastností materiálu je i skutečnost, že do něj mohou být slova jednoduše vytlačována. Společnost se proto rozhodla nevyužít běžně užívaný inkoust, jenž je nevhodný při případné recyklaci.

Skutečnost, že se velké firmy rozhodly myslet na životní prostředí a inovují kromě svých produktů i jejich balení, je jednoznačně pozitivní. Pokud nyní plánujete koupi sluchátek či podobného produktu, může to být i způsob balení, který vám pomůže rozhodnout se pro konkrétní výrobek.

Autor: Adam Aubrecht


O životní prostředí začíná dbát stále více lidí a vzniká plno nových inovativních nápadů. Jedním z nich jsou jedlé kelímky, o kterých jsme psali už dříve.


Máte rádi naše dobrý zprávy a chtěli byste nás podpořit? Zavítejte na náš Patreon! Prostřednictvím drobné částky nás můžete měsíčně i jednorázově podpořit a pomoci nám dále se rozvíjet.


Zdroj: cc.cz, sony.cz

Foto: sevenoakssoundandvision.co.uk, smartmania.cz

Příspěvek vytvořen 12

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy