Hokejisté z olomoucké univerzity se nebojí. Bodují i na in-linech

Radka Kmochová

Hokejový tým University Shields reprezentuje Univerzitu Palackého v Olomouci už rok. Nyní se rozhodli zkusit něco zcela jiného, a to hokej na kolečkových bruslích. Za sebou mají úspěšnou sezónu a patří mezi první univerzitní in-line tým v republice.

Zdroj: archiv UP Olomouc

„S nápadem založit in-line tým přišel Jan Matuška. Hned jsme se toho chytli, přiložili jsme ruku k dílu a sami jsme byli zvědaví, jak se nám bude dařit,“ popisuje Jiří Horák, jeden z hráčů, který je zároveň s Tomášem Pospíšilem a hlavním iniciátorem Janem Matuškou ve vedení celého týmu.

In-line tým UP Olomouc bojoval s ostatními týmy o body v první lize. Ve své skupině Východ skončili na celkovém třetím místě, na druhé místo jim scházel pouhý jeden bod. Ten je zároveň bohužel dělil také od postupu do závěrečného republikového turnaje, kterého se zúčastnili první dva týmy z každé skupiny – Střed, Východ a Západ.

„Většina z nás hrála hokej na in-linech poprvé v životě. Zjistili jsme, na jaké úrovni jsou ostatní týmy a na čem je potřeba do příště zapracovat. Myslím, že máme na to se příště dostat do závěrečného turnaje,“ říká odhodlaně Jiří Horák.

UP Olomouc je prvním univerzitním in-line týmem v České republice. Zdroj: archiv UP Olomouc

V základní části odehrál tým ve své skupině nejprve zápasy formou každý s každým. Celkový počet deseti týmů se poté rozdělil na dvě skupiny po pěti, kde následoval opět stejný princip zápasů mezi všemi. Tým UP Olomouc se probojoval mezi prvních pět týmů, kde až do poslední chvíle bojoval o postup do závěrečného klání.

I když se na první pohled může zdát, že hráči pouze vymění zimní brusle za kolečkové, není to tak úplně pravda. „Je to úplně jiný sport než klasický hokej. Společné to má jen to, že držíme hokejku a puk. Do branek padá více gólů, a i když je rozdíl minimální, musíme hrát neustále ve stejném nasazení, protože jde o mnohem větší rychlost,“ popisuje Jiří Horák. „Na hokeji jsem vyrostl, ale tento sport má opravdu něco do sebe a už se těším, až předvedeme, co umíme,“ dodává.