Dívka z uprchlického tábora se stala svatební tváří značky Chanel

Na Couture Week je jedním z nejočekávanějších momentů ten, kdy Chanel představí svou svatební kolekci. Ani letos tomu nebylo jinak, zvlášť když si kreativní ředitel značky Karl Lagerfeld vybral poprvé v této dekádě za nevěstu černošku. Adut Akech se stala teprve historicky druhou černou nevěstou od Chanelu.

Modelka na Couture Week s Karlem Lagerfeldem. zdroj: instagram Adut Akech

Adut Akech je osmnáctiletá dívka, která strávila se svou rodinou několik let v uprchlickém táboře v Keni, kam z Jižního Súdánu uprchli před válkou. Do Austrálie přišla Akech v sedmi letech a nyní se stala jednou z nejžádanějších modelek na světových týdnech módy.

„Žádná slova nemohou vyjádřit mou hrdost,“ napsala Akech k fotce z přehlídky na svůj Instagram. „Krása každého snu spočívá v okamžiku, kdy se začnou plnit,“ dodává ke své úžasné životní cestě.

Fanoušci ji doslova zaplavili vlnou gratulací a přání dalších úspěchů. „Pravá královna, zasloužíš si to,“ napsala jedna ze sledovatelek. „Žijící legenda,“ přidal svůj komentář k fotkám další z fanoušků.

„Chci všem mladým dívkám a chlapcům, kteří se na mě dívají, vzkázat, že nezáleží na tom, kdo jste, odkud jste, nebo co máte. Ale že pokud máte sen, je dosažitelný,“ vzkazuje modelka a dodává, že přehlídka pro Chanel byla jedním z momentů, na které je ve svém životě nejvíc pyšná. První černou nevěstou se stala v roce 2004 britsko-súdánská modelka Alex Wek.

Autor: Lýdie Hájovská

zdroj: msn.com

Příspěvek vytvořen 76

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy