Hokejem proti leukémii. České kluby se spojí v boji proti zákeřné nemoci

Jan Meichsner

Tuzemské hokejové kluby se spojí v boji proti leukémii a v prvních kolech po právě končící reprezentační přestávce vyjedou na led s oranžovými stužkami, speciálními oranžovými omotávkami hokejek a polepy helem. Oranžová je totiž hlavním motivem projektu nazvaném O kapku lepší hokej. Ten vznikl ve spolupráci s nadačním fondem Kapka naděje. Do podpory celé akce se tak hned po reprezentaci nyní zapojují také kluby jak z extraligy, tak první ligy.

Logo akce o Kapku lepší hokej. Do dobročinné činnosti se zapojí všechny extraligové týmy

Celou akci odstartovala Česká hokejová reprezentace, která Švédské hokejové hry odehrála s graficky znázorněními oranžovými stužkami na svých dresech. Po skončení reprezentační akce se teď přidají i jednotlivé kluby hrající české nejvyšší soutěže.

Jako první z extraligy se zapojí týmy Plzně a Karlových Varů, které se proti sobě představí v rámci 44. kola základní části. To bude ještě okořeněné rivalitou obou celků v západočeském derby. Teď však půjde o mnohem víc než jen o hokej.

Na extraligových a prvoligových stadionech budou moci lidé přispívat do kasiček a proběhne také osvěta ohledně darování kostní dřeně. Diváci si budou moci mimo jiné zakoupit oranžové stužky.

Vrcholem celé dobročinné akce bude dražba hokejových artefaktů. Nejen fanoušci si tak budou moci vydražit například originální hrané dresy s motivy akce nebo kapitánské hokejky. Výtěžek pak poputuje na boj proti zákeřné nemoci.

Celý projekt vznikl ve spolupráci s Nadačním fondem Kapka naděje. Ten pomáhá zachraňovat dětské pacienty s poruchou krvetvorby, nádorovými onemocněními a ty, jejichž léčba vyžaduje transplantaci kostní dřeně. Cílem fondu je zlepšovat vybavení českých nemocnic a přispět ke zlepšení psychické pohody léčených dětí i jejich rodičů.

Foto: HC-Vítkovice.cz a Facebook Česká hokejová reprezentace