Nové hodinky Awake jsou z recyklovaného materiálu a fungují bez baterky

Mezi další ekologicky prospěšnou novinku patří v těchto dnech hodinky francouzské značky Awake, vyrobené pouze z recyklovaného materiálu. Řemínek hodinek je tvořen vyplavenými plasty z oceánu na pobřeží Japonska, ciferník je z recyklované oceli a v hodinkách bychom navíc ani nenašli žádnou baterii. Jsou totiž poháněné sluneční energií.

A proč společnost vůbec začala s výrobou těchto hodinek? Spoluzakladatel Lilian Thibalut pro agenturu Reuters uvedl, že jeho obavy o životní prostředí výrazně zesílily po cestování v Asii, kde navštívil několik států včetně Japonska a japonského pobřeží. Právě to jej inspirovalo k využití plastového odpadu, který znečišťuje vodní plochy po celém světě.

Plasty vyplavené z oceánu se slisují do kuliček a z nich následně vznikne nylonové vlákno, z něhož je spleten řemínek. Takovéto hodinky nyní vyjdou v přepočtu na necelých osm tisíc korun. Projekt je rovněž dotován z příspěvků ze serveru Kickstarter, kde se již podařilo vybrat 250 tisíc dolarů. A pokud si nejste jisti, zda se na takové hodinky dá spolehnout, máme pro vás ještě jednu dobrou zprávu. Společnost uvedla, že na půlroční fungování stačí hodinkám pouhé tři hodiny na slunečním světle.

Autor: Alice Dušková

Zdroj: novinky.cz