Gastro Zprávy: Ramen Brno, bistro, které spojilo české chutě s japonskou kuchyní na jedničku

Pochmurné lednové dny přímo vyzývají k horkému, lahodnému jídlu, které potěší tělo i duši. A právě takové pokrmy najdete v malém útulném podniku Ramen Brno. Kombinaci japonského jídla a českých chutí si jednoduše zamilujete hned na první dobrou. Navíc, už nikdy nebudete smutní z toho, že je venku nehezké počasí, jelikož pošmourné dny budete chtít trávit právě zde!

Ramen Brno
Je venku škaredě? Tak to je ideální čas na ramen!

Že je Ramen Brno oblíbeným bistrem nejen Brňáků, dokazuje i ten fakt, že se podnik, který najdete na Václavské, rozšířil o další pobočku, a to na Křenové. My dnes navštívíme první pobočku, tedy tu na Václavské ulici. Tramvajová zastávka je coby kamenem dohodil a ani řidiči aut to nemají z placeného parkoviště daleko.

Hned po otevření dveří nás zdraví přívětivá obsluha. „Dobrý den, už jste u nás byli?“ ptá se slečna. Obsluha se vždy ptá proto, aby vám popřípadě poradila, co a jak. Není to zde jako v klasickém podniku, kde si sednete, objednáte a zaplatíte. Je to trošku jinak. Nejdřív se obvykle rozhlédneme, zda je volné místo. Okoukneme osvětlení, které připomíná nudle zamotané na talíři. Odložíme kabáty na věšácích u dveří a vyrážíme si objednat k baru, kde si rovnou vybereme z lednice pití a rovnou zaplatíme. Lísteček si pak bereme s sebou a necháváme ho položený na stole tak, aby byl vidět. Zrovna je čas oběda, je tu plno. Přesto nečekáme dlouho a už se to nese.

Jako předkrm jsme si dali Karaage, tedy kousky marinovaného kuřecího masa. Hned je pokapeme citronem, namáčíme do dipu a snažíme se blahem nehekat. O chvilku později nám už číšník donáší naše rameny a ochotně nám vypráví, co to vlastně máme na talíři.

Dnes jsme si dali Naruto a Spicy pumpkin s 5spices bůčkem. Za 235 korun máme misku plnou nudlí zalitou opravdu silným vývarem, ten je dochucený různými oleji, díky čemuž se krásně leskne.

V obou ramenech jsou dokonalá čajová vejce, lehce křupavý a dobře okořeněný bůček. V Narutu najdete také česnek, zázvor, bambus, řasu nori a naruto, což je rybí dort bílého válcovitého tvaru, který má uvnitř růžovou spirálku. Možná se vám nemusí onen popis „rybí dort“ zamlouvat, ale nebojte se a rozhodně Naruto ramen vyzkoušejte, stojí za to!

Základ druhého ramenu tvoří zeleninový vývar s dýní a kari, bůček, hodně koriandu, červená cibule, drcená dýňová semínka, mizuna, což je takový japonská obdoba salátu, a chilli pasta. S chilli pastou v polévkách mívám obvykle problém, jelikož zabije všechny ostatní chutě. Ovšem toto není ten případ. Chilli jde v ramenu cítit, nechává ale prostor i ostatním ingrediencím. Porce jsou opravdu vydatné a zasytí vás na dlouhou dobu, a tak nám bohužel nezbývá místo na dezert. To ale nevadí, vyzkoušíme ho při další návštěvě!

Pokud jste ještě nikdy ramen neměli, a máte strach z nových chutí, vřele vám doporučím Beef Caroina, tedy hovězí vývar s nudlemi, čajovým vejcem, trhanou hovězí plecí a dalšími ingrediencemi. Pokud si nepotrpíte na jídla z masa, ale rádi byste si ramen dali, tak mám dobrou zprávu i pro vás, v nabídce najdete i vege verzi ramenu.

P. S. Na pití vřele doporuřuji Woody od firmy Zázračná!, za jejímž vznikem stojí proslulý brněnský Bar, který neexistuje.

Autorka: Kristýna Krejčí


Kromě Brna můžete navštívit také podnik v centru Budapešti, kde můžete ochutnat jejich nevšední langoše. Více si o tomto podniku můžete přečíst v našem článku.


Máte rádi naše dobrý zprávy a chtěli byste nás nějak podpořit? Prostřednictvím drobného příspěvku na náš transparentní účet můžete jednorázově či pravidelně pomoci Dobrým Zprávám se i nadále rozvíjet.


Foto: Kristýna Krejčí