Fitness youtuberka se nebála kvůli svému zdraví přibrat na kameru téměř 20 kilo

Stephanie Buttermore je Američanka s poměrně vysokou sledovaností na Youtube, která natáčí videa, ve kterých převážně cvičí nebo jí. Natočila video o dopadu fitness průmyslu na jedince, které se stalo jedním z nejdiskutovanějších mezi fitness influencery (lidmi, kteří se snaží ovlivňovat veřejnost) na YouTube.

Stephanie před změnou.
Stephanie po třech měsících.

Ve svém videu otevřela jedno velké tabu fitness průmyslu – jak se roky překopávaných diet podepsaly na jejím přirozeném stravovacím režimu. Rozhodla se proto, aby ukojila svůj neustálý pocit hladu, že začne jíst – nehledě na kila – přesně tolik, kolik si její tělo vyžaduje. Zatím přibrala 16 kilogramů a cítí, že se její stravovací režim konečně dává do pořádku.

Že Stephanie znovu začala po neustálých dietách normálně jíst, ačkoli je to samozřejmě také velmi pozitivní, není to, co Stephanie dělá tak odvážnou. Jde svým způsobem proti konvencím ve fitness průmyslu, ve kterém – jak sama říká – je velmi těžké dosáhnout na zavedené standardy krásy.

Jde ale i přímo proti tendencím, zejména na sociálních sítích, na kterých je image klíčovým faktorem k prodeji. Její kdysi vyrýsovaná sexy postava byla nejen nástrojem její práce, ale i zdrojem příjmů, ať už z reklamy nebo přes různá sponzorství.

Stephanie se ve svém videu svěřuje se ztrátou menstruace v různých obdobích kalorického deficitu, neustálým pocitem zimy, únavy, a především neukojitelným pocitem hladu. „Chci vám ukázat, že je naprosto normální mít zvýšený podíl tělesného tuku a není to nic, co by vás činilo méně dokonalými,“ říká ve svém videu. Vysvětluje, že většina její stravy se skládá z nezpracovaných potravin, ale i přesto potřebovala jíst první měsíc kolem 5 000 kilokalorií denně. Stále se udržuje v pohybu a posiluje, ale už ne za cílem hubnutí.

Zajímavý odborný názor na video Stephanie zazněl od dietoložky Abbey Sharp, která vysvětlila teorii bodu nastavení, podle které se Stephanie nyní řídí. Uvedla, že co se týče hmotnosti, nemá tělo striktně určený ideální bod, ale spíše se pohybuje kolem určité hranice. Tělo se snaží udržet jemu pohodlnou škálu hmotnosti tím, že reguluje tělesný metabolismus. Dělá to tak, že když je přesyceno, metabolismus zrychlí, a naopak ho zpomalí, když je podvyživené. Je to podle ní důvod, proč většina lidí, kteří podstoupili nějakou dietu, nabere zpátky ztracenou hmotnost, protože tělo udělá vše, včetně pozastavení reprodukčního procesu, aby se vrátilo ke své přirozené škále. Je tedy podle ní nesmyslné posuzovat lidi na základě určité hmotnosti, protože tu si tělo přirozeně nastaví samo.

Autor: Lea Schellongová

Video americké youtuberky Stephanie Buttermore si můžete pustit ZDE.

Zdroj: Youtube kanál Stephanie Buttermore

Příspěvek vytvořen 665

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy