Festival, který nedělá rozdíly. SKRZ PRSTY návštěvníky poučí o Body Image

Studentský festival SKRZ PRSTY již jedenáctým rokem otevírá ve společnosti témata, na která se stále kouká s určitým despektem. Letošní ročník návštěvníky poučí o problematice Body Image. Pořadatelé si společně s hosty připravili bohatý program týkající se témat poruch příjmu potravy či přijetí vlastního těla. Celá akce propukne už 27. března ve zlínském Baťově institutu.

„Všichni chceme, abychom se cítili dobře ve svém těle, ale v dnešním světě se to může zdát náročné. Na letošním jedenáctém ročníku festivalu Skrz Prsty se zaměříme na téma Body Image a vše, co s ním souvisí. Poruchy přijmu potravy, vliv sociálních sítí na vnímání našeho těla a mnoho dalších aspektů, které ovlivňují naši sebeúctu, budou našimi hlavními tématy,“ zmiňují pořadatelé studentského festivalu.

Skrz Prsty otevírá tabuizovaná témata, o kterých je potřeba více mluvit. Letos se organizátoři zaměří na téma Body Image (tělesné sebepojetí pozn. red.), které v dnešní době řeší velká část společnosti, obzvláště mladiství. Právě na ně se festival zaměřuje ve svém dopoledním bloku, který započne od devíti hodin ráno – věnován bude výhradně studentům základních a středních škol. Pro veřejnost se festival otevře od čtrnácti hodin. Nabitý program si zájemci budou moci vychutnat zcela zdarma.

Cesta k sebepřijetí je mnohdy velmi složitá, své o tom ví i Natálie Šobrová, která se prostřednictvím přednášky podělí s návštěvníky o svůj příběh. „Budu mluvit o osobní zkušenosti s mentální anorexií. Ukážu, co za pocity a myšlenky se za tím skrývá a jaké je uzdravování z nemoci,“ podotýká Šobrová. Hostem bude také nutriční terapeutka Anna Štorchová nebo bývalá profesionální baletka Barbora Slováčková, která se roky pohybovala v prostředí, jež na vzhled jejího těla kladlo velké nároky.

Role moderátora se i letos ujme influencer Lukefry, který návštěvníky provede programem celého dne. Kromě podnětných přednášek mohou zájemci využít také služeb psychoterapeuta, který jim zdarma poskytne konzultaci. Program uzavře workshop jógy pod vedením zkušené lektorky Kateřiny Čajánkové.

Festival vzniká za podpory Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a je organizovaný studenty Fakulty multimediální komunikace. „I když žijeme ve velmi otevřené době, tak přesto najdeme hodně věcí, o kterých se ve společnosti prostě nemluví. Sex, konopí, psychiatr nebo gay. Tato slova dokážou většinou vzbudit rozruch, ale také hrobové ticho,“ zmiňují organizátoři festivalu. „Našim cílem je, aby nikdy hrobové ticho nenastalo a v budoucnu se tato slova dala vyslovit, aniž by se na tebe kdokoliv díval s podivem,“ dodávají.

Skrz Prsty poukazuje na tabuizovaná témata již od roku 2014. V minulých ročnících se zabýval například toxickými vztahy, mentálním zdravím, diskriminací nebo sexualitou. Přijďte na letošní ročník diskutovat i vy a ukažte, že vám problematika Body Image není lhostejná.

Více informací o festivalu najdete na webu či Instagramu.

Autor: Johana Snášelová


Pro milovníky festivalů připomínáme také blížící se Jeden Svět, který máme u nás v redakci moc rádi!


Máte rádi naše dobrý zprávy a chtěli byste nás nějak podpořit? Prostřednictvím drobného příspěvku na náš transparentní účet můžete jednorázově či pravidelně pomoci Dobrým Zprávám se i nadále rozvíjet.


Zdroje: skrzprsty.cz

Foto: skrzprsty.cz

Příspěvek vytvořen 23

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy