Fenka zachránila 900 ovcí před požárem

Mnoho lidí bojuje s rozsáhlými požáry, které sužují Austrálii. Podle odhadů shořelo mezi osmnácti až dvaceti miliony akrů půdy, umřelo nejméně 25 lidí a půl miliardy volně žijících zvířat. Proti devastujícímu ohni však nepomáhají pouze lidé, ale dokonce i zvířata. Fenka Patsy se stala malou hrdinkou, když zachránila 900 ovcí.

Patsy zachránila 900 ovcí během požáru

Patsy je šestiletá křížená fenka Australské kelpie s Border kolii, která se vyznamenala obdivuhodným činem při záchraně stáda ovcí a Australané ji nyní přezdívají malým šampionem. Fenka pochází z malého města Corryong vzdáleného 431 km od druhého největšího města Austrálie Melbourne. V ranních hodinách během Silvestra zasáhl požár farmu Stephena Hilla. Hill spolu s Patsy objeli stádo ovcí a fenka je pak přivedla do bezpečnějšího výběhu na farmě. Patsy zachránila celkem 900 ovcí a pouze hrstka zahynula během požáru. „Bez Patsy bych to nezvládl. Jen díky ní se mi podařilo zachránit většinu stáda. Je to moje malá šampionka. Tímto si vysloužila veškerá privilegia,“ pronesl její majitel Stephen Hill.

Lidé fence dokonce založili i instagramový účet nazvaný Patsy The Wonderdog (Patsy zázračný pes), kde ji mohou sledovat její fanoušci.

Požáry však nadále přetrvávají. Premiér Morrison uvedl pro server BBC, že oheň může v Austrálii řádit i několik měsíců. Zároveň oznámil vytvoření zvláštní agentury, která bude pomáhat při obnově těm, kteří přišli o svá obydlí. Agentura by měla fungovat nejméně dva roky. 

Autor: Šárka Mazurková

Zdroj: sbs.com.au, msn.com

Foto: flipboard.com, instagram.com

Příspěvek vytvořen 46

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy