Docházejí vám nápady na výlety? Aplikace Adventurer je vybere za vás

Toulky přírodou mohou být skvělou možností, jak zaměstnat tělo a nechat mysl vydechnout od každodenních starostí. Projít se do parku nebo kolem řeky však časem ztratí svoje kouzlo originality. V takovém případě pomůže Čechy vyvinutá mobilní aplikace Adventurer. Ta nabízí několik set více či méně dobrodružných treků po celé České republice, ale také v zahraničí. Uživatelé pak mohou po svém zážitku trasu zhodnotit nebo přidat své osobní zkušenosti.

Adventurer slouží jako malý společník do kapsy, který prošel křížem krážem celou republiku a veškeré trasy zná jako svoje boty. Ve své databázi má k dnešnímu dni skoro šest set prošlapaných treků, z toho přes dvě stě v České republice a podobně pak po ostatních evropských zemích. Pět zaznamenaných tras se už dokonce objevilo na sopečných Kanárských ostrovech.

Veškeré trasy se v aplikaci ukazují na mapě a uživatel tak má krásný přehled o tom, kudy výprava povede. Vyznačena jsou také všechna zajímavá i praktická místa, jako například přístřešky na krátké občerstvovací pauzy. Časem se může stát, že turistům dojde voda, ovšem i na to aplikace myslí, a pokud je v blízkosti pramen pitné vody, je na mapce také zakreslen.

Systém aplikace navíc umožňuje se na výlet pořádně připravit. U každé túry doporučuje, jak velký batoh si vzít a co všechno si sebou sbalit. Zároveň každá trasa nese své základní informace. Kromě délky a obtížnosti se mohou výletníci podívat, jakého převýšení při výpravě dosáhnou, v jaké výšce leží nejvyšší bod, nebo jestli je trasa vhodná také pro jejich čtyřnohé kamarády. Pokud by se někdo rozhodl si výlet rozdělit do několika etap a strávit noc v přírodě, aplikace mu rovněž řekne, zda je v dané lokaci povoleno kempovat.

Pokud někomu nestačí pouze dobrý pocit ze zvládnuté výpravy a chce být za své těžce vydřené puchýře odměněn, Adventurer si všechny zdolané trasy zaznamenává a za každou zdolanou trasu přičte uživatelům body na jejich osobní profil. Čím náročnější trek je, tím více získají bodů. Lidé pak mezi sebou mohou soutěžit a stát se mistry hikerů, umístěných v tabulce těch nejlepších, která je dostupná přímo v aplikaci.

Pro ty, kdo chtějí zažít pořádný příliv adrenalinu, si provozovatelé aplikace pravidelně připravují výzvy, za něž rozdávají zajímavé ceny v podobě produktů, které využijí všichni správní dobrodruzi. Jednou z takových výzev byl nedávný novoroční výstup na Sněžku pouze v pořádných botách a krátkých kalhotách.

Za aplikací Adventurer stojí tým zapálených dobrodruhů pod vedením Karla Šimka. Projekt vznikl pomocí crowdfundingové kampaně na HitHitu a díky vybrané částce necelých šesti set tisíc korun bylo možné aplikaci vyvinout. „Celý rok jsem se snažil sbírat data, prezentovat projekt na soutěžích, přesvědčit lidi, aby se přidali do týmu a věřili v projekt stejně jako já. Byla to spousta dřiny a hodně investovaného volného času, než se to někam posunulo. Jeden čas jsem myslel, že se na to dokonce i vykašlu. Díky bohu, že jsem to neudělal,“ uvedl na svém instagramovém profilu zakladatel projektu Karel Šimek. Od roku 2021 je aplikace zdarma dostupná všem uživatelům, a to jak na Google Play, tak AppStore.

Za svůj nápad si za tým Adventurer odnesl také první místo v soutěži Invest Day Ekonomické fakulty Jihočeské univerzity 2021.

Autor: Vojtěch Kudela


Pokud vyčerpá nápady na výlety i Adventurer, vyzkoušejte třeba naše redakční tipy i na další výletní aplikace, díky kterým poznáte dosud neobjevená místa.


Máte rádi naše dobrý zprávy a chtěli byste nás nějak podpořit? Prostřednictvím drobného příspěvku na náš transparentní účet můžete jednorázově či pravidelně pomoci Dobrým Zprávám se i nadále rozvíjet.


Zdroj: adventurerapp.com, Adventurer (aplikace)
Foto: Vojtěch Kudela, Adventurer (aplikace)

Příspěvek vytvořen 6

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy