Dobrý knižní tipy: Co číst na začátku roku 2019?

Našli jste pod stromečkem knihu, nebo jste si jen dali do nového roku předsevzetí, že letos budete číst víc než jenom noviny? Nebo jsou pro vás knihy příjemnější formou prokrastinace o zkouškovém? A protože známe všechny tyto důvody z vlastní zkušenosti a sami jsme v redakci nadšenými čtenáři, připravili jsme si pro vás něco jak z knižních novinek, tak i ze stálic, které jsou ideální na přečtení, když si promrzlí uvaříte horký grog po návratu ze zimní procházky.

Foto: pixabay.com

Láska posledního magnáta

Kniha, která měla být pomyslným vrcholem díla Francise Scotta Fitzgeralda, ale bohužel ji autor už dokončit nestihl. Děj se odehrává ve 30. letech 20. století v Hollywoodu, kde mladý hrdina přichází na pozici řadového scénáristy, odkud se nakonec propracovává až na místo hlavního producenta. Jak to dopadne s hvězdnou kariérou mladíka?

Nejlepší víkend

Další kniha Patrika Hartla se podle očekávání opět stala předvánočním bestsellerem. Na Silvestra si, stejně jako spousta z nás, dává čtveřice našich hrdinů novoroční předsevzetí. Během nového roku by se jim přece mohla jejich tajná přání vyplnit, když na jejich uskutečnění mají čtyři týdny dovolené, padesát dva víkendů a deset státních svátků… Nebo ne?

Sedm dní spolu

Vánoce jsou sice časem rodinné pohody, ale dovedete si představit, že se svým příbuzenstvem strávíte sedm celých dní kvůli karanténě na jednom místě, odkud nemůžete uprchnout… kamkoli jinam? Jak asi může dopadnout, když se lékařka Olivie vrátí ze zóny nakažené virem k rodině na svátky? Nakonec se ukazuje, že každý rodinný příslušník má tajemství, které zdaleka není malicherností.

Foto: archiv autorky

Český ráj

Jaroslav Rudiš po letech opět vydal knihu. Tentokrát o mužích s indiánskými přezdívkami, scházejících se v sauně za městem. Toto je pro ně svět, ve kterém je nikdo neruší, a právě v něm se odráží jejich tragikomické vzpomínky na minulost, ale zároveň i nejistota z budoucnosti.

Z lásky k Praze

Představte si, že se díky svému animátorskému umu dostanete z Ameriky do Prahy. Ale pozor, máme na mysli Prahu v roce 1959. Přesně to se stalo Geneu Deitchovi, který měl původně přijet jen na deset dní. Ve studiu Bratři v triku ovšem potkává svou budoucí ženu Zdenku a díky ní zůstává až do dnešních dní. Autobiografie mimo dojemný příběh také čtivě popisuje tvorbu animovaných filmů, které Československo proslavily.

Autor: Lýdie Hájovská

Dáváte přednost šustění listí před divokým rejem sněhových vloček? Přečtěte si knižní tipy pro sychravý podzim!

Příspěvek vytvořen 77

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy