Bezdomovec zachránil zvířata z útulku před uhořením

Týden před Vánoci došlo k požáru útulku v americkém státě Atlanta. Díky duchapřítomnosti a statečnosti třiapadesátiletého Keitha Walkera se podařilo z hořícího útulku zachránit celkem šest psů a deset koček. I přesto, že sám Walker žije bez střechy nad hlavou, nebál se riskovat vlastní život kvůli záchraně němých tváří.

Odvážný čin předvedl Keith Walker, když týden před Vánoci vběhl do hořícího útulku v Atlantě, odkud vynesl šestnáct zvířat. „Byl jsem dost nervózní, to vám nebudu lhát. Ale když jsem viděl plameny, vrazil jsem dovnitř a díky bohu se mi podařilo zvířata zachránit,” popsal akci Walker podle serveru Novinky.cz.

Walker, jenž žije na ulici, často chodíval do útulku venčit psy, zejména pitbulla Brava. „Bravo je můj nejlepší přítel a já sám bych tady bez něj nebyl. Věděl jsem, že musím pomoct i ostatním zvířatům,” uvedl.

I když požár útulek značně poničil, díky Walkerově statečnosti se incident obešel bez zranění. Zakladatelka útulku Gracie Hamlinová, jež také pomáhá znevýhodněným dětem z okolí, je bezdomovci velice vděčná za záchranu zvířat. „Je to náš anděl strážný. Dokonce i hasiči měli strach ze záchrany zvířat, ale pan Walker už tou dobou vynášel psy a kočky do bezpečí,” děkovala Hamlinová.

Walkerovu nebojácnost ocenilo i mnoho uživatelů na sociálních sítích, kteří mu jsou ochotni pomoci, aby už nemusel žít bez střechy nad hlavou.

Autor: Petra Čiklová


Podobně statečný čin se nedávno podařil také Mexičanovi Ricardovi Pimentelovi. Ve svém domě ukryl více než pět set zvířat z útulku a zachránil je tak před ničivým hurikánem Delta.


Zdroj: novinky.cz

Foto: facebook W-Underdogs

Příspěvek vytvořen 665

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy