Ženy na sociálních sítích, které podporují zdravé sebevědomí a boří dokonalé falešné konstrukty ženského těla

Žijeme v době, kde je fyzická stránka člověka přeceňovaná a společnost ji neustále nadřazuje nad všechno ostatní. Tento přístup postihuje zejména ženskou psychiku, která je každý den vystavována obrazu toho, že mohou být nedostatečné. Fotky na sociálních sítích, reklamy a jiné marketingové techniky mohou vyvolat v ženách úzkost, že nejsou dost krásné, štíhlé nebo přitažlivé. V dnešním článku vám představíme ženy, které se snaží proti těmto negativním vlivům určitým způsobem bojovat, otevřít zaslepené oči společnosti a dodat tak ženám zpět jejich sebevědomí.

Celeste Barber

Je to australská komička, která je známá tím, že napodobuje fotky známých celebrit. Obdiv Celeste získala díky své autentičnosti a smyslem pro humor. Lidé si ji oblíbili díky tomu, že si ze svých (ne)dokonalostí dokáže udělat přednost a brát vše s humorem a nadhledem. Na svém Instagramu má přes 7 milionů sledujících. Fotky, které přidává, dostávají více pozornosti a lajků než původní fotky celebrit.

Chidera Eggerue (The Slumflower)

Chidera Eggerue je britsko-nigerská spisovatelka a bloggerka, která se zaměřuje na sebelásku žen. Snaží se ženy podpořit a ukázat jim na svém osobním příběhu, že na tvaru prsou nezáleží. Její problém s povislými prsy začal už v dospívání, kdy se touto částí svého těla intenzivně zaobírala. Kvůli tomu začala Chidere pomalu přicházet o své sebevědomí.

Ve svých 19 letech se rozhodla přestat nosit podprsenku. S tímto rozhodnutím sklidila mnoho cynických otázek jako: ,,Nejsou tvé prsa dost povislá na to, abys přestala nosit podprsenku?“ A proto na sociálních sítích rozjela virální hnutí s názvem #SAGGYBOOBSMATTER. Tímto hnutím se snaží podpořit ženy, že jejich tělo je přesně takové, jaké má být a že na něm záleží. Podle Chidery jsou na prsa vyvinuta velká a nereálná očekávání od společnosti. Pod tímto hashtagem na Instagramu najdete přes 17 tisíc fotek žen, které tohle hnutí následují.

Ve videu Chidera krátce shrnuje její postoj a názor k tomuto tématu.

Kristýna Dolejšová a #zanormalniholky

Kristýna Dolejšová je bloggerka a zakladatelka projektu Za normální holky, který vznikl čistou náhodou. Kristýna měla touhu stát se slavnou cestovatelskou bloggerkou, a tak si založila blog o cestování. Jenže jak se začala pohybovat ve světě sociálních sítí, pomalu zjišťovala, co se jí na něm nelíbí. Připadalo jí, že svět na sociálních sítích je falešný a  je vykreslován přehnaně dokonale. Uvědomila si, že je to svět, ve kterém by chtěla pracovat, ale není jí v něm dobře. Připadala si, že pro tento svět není dost dobrá. Tento projekt založila za účelem, aby ženy byly samy sebou, spokojené se svým tělem a nechybělo jim zdravé sebevědomí.

Vede také svůj blog, kde přispívá články o lifestyle a svém životě. V roce 2018 napsala svou první autentickou knihu s názvem Bez filtru, ve kterém popisuje svůj osobní život a také vztah k sobě samé. Část výdělku z knihy Kristýna posílá neziskové organizaci Anabell, která pomáhá dívkám trpící poruchou příjmu potravy.

Lucie Kolaříková

Tato pozitivní žena s úsměvem na tváři radí ženám v různých oblastech jejich života. Má vystudovanou psychologii a už přes 20 let se zajímá o osobní rozvoj. Zabývá se tématem sebelásky a léčení vnitřního dítěte. Věnuje se také redukování  a odstranění stresu nebo strachu, meditacím a spiritualitě. Vede semináře a založila také Školu sebelásky, která učí ženy, jak samy sebe přijmout a mít se rády. Napsala také knihu Učebnice sebelásky, kterou doporučujeme všem ženám k přečtení. Je  v ní vyzdviženo, jak sebeláska pozitivně ovlivňuje vše okolo, ale také to, co nedostatek sebelásky způsobuje. Lucie je velmi aktivní na sociálních sítích, kde se snaží pomáhat svým čtenářkám a příznivkyním i tam.

Autor: Nela Kadlečíková

Foto: Instagram Celeste Barber, The SlumFlower, Za Normální Holky, Facebook Lucie Kolaříková

Video: Youtube – Stylist Magazine

Příspěvek vytvořen 665

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy