Zaměstnanci z Tiché cukrárny rozdávají sladké radosti pro hrdiny v období pandemie

Nela Kadlečíková

Zaměstnanci Tiché kavárny jsou neslyšící cukráři a cukrářky. Právě ti se v období pandemie rozhodli v rámci kampaně „Oslaďme jim život“ odměnit hasiče, policisty a zaměstnance nemocnic, aby vyjádřili svůj vděk a dodali jim povzbuzení  v těchto náročných dnech. Pečou pro ně koláče, dorty a sladkosti, které následně rozváží do jejich zaměstnání.

Jelikož momentální situace nenahrává nikomu do karet, tak se organizace Tichý svět rozhodla vytvořit projekt s názvem ,,Oslaďme jim život“, aby pomohla neslyšícím s jejich finanční situací.

Jedná se o kampaň, do které se může zapojit každý. Lidé mohou projekt podpořit tím, že  přispějí na sladké cukrovinky pro zaměstnance záchranných složek a nemocnic nebo si mohou objednat laskominy z Tiché cukrárny pro toho, koho by chtěli ocenit a rozveselit. Jedná se však pouze o rozvoz po Praze. Na webových stránkách Tiché cukrárny je k dispozici rozmanitá nabídka sladkostí a dortů.

Tímto solidárním projektem se inspirovaly i jiné cukrárny a pekárny, které zasílají své dobroty zaměstnancům nejvytíženějších povolání. Podporu získal také u známých osobností, například od herečky Jitky Schneiderové nebo cukrářky Mirky van Gils Slavíkové.

Tichá cukrárna spadá pod křídla Tiché kavárny, která je první pražskou kavárnou zaměstnávající neslyšící obsluhu. Momentálně se Tichá cukrárna zaměřuje na rozvoz občerstvení po Praze a po Středočeském kraji. Díky svým výborným a poctivým recepturám zásobuje různé nadnárodní firmy při poradách, setkáních i oslavách. Dělá i catering na zakázku. Původně byla vytvořena jako provoz zajišťující zásobování Tiché kavárny. Obě tyto zařízení spadají pod neziskovou organizaci Tichý svět. Právě tato organizace se zaměřuje na pomoc neslyšícím, aby se lépe začlenili do společnosti, a také jim poskytuje pomocné služby.

Stejně tak jako zaměstnanci z Tiché cukrárny, i další lidé se rozhodli nějakým způsobem pomoct těm nejvytíženějším. Jak se například Vietnamská komunita rozhodla pomoci členům záchranných složek se dočtete v našem starším příspěvku.

Zdroj: irozhlas.cz

Foto: tichacukrarna.cz, hospitalin.cz