V patnácti neměl kde žít, dnes milionář pomáhá zachraňovat domy druhým

Eric White se nenarodil se zlatou lžičkou v puse. Místo toho, aby si ve svých patnácti užíval první večírky a jiné radovánky, strávil osm měsíců na ulici. I přes všechny nesnáze, které mu život přinesl, je dnes White návrhářem přírodních bazénů a provozovatelem úspěšné společnosti.

„Dospívání nebylo lehké, neuměl jsem ani vyhláskovat svoje jméno. Když jsem odešel ze střední, četl jsem jako druhák,“ sdělil White deníku The Daily Advertiser. Poté, co odešel ze střední školy, pracoval White pro místní stavební firmu. Jelikož ale potřeboval více peněz, aby se mohl postarat o svou dceru, začal pracovat v prodejně automobilů.

Nové zaměstnání jej ale příliš nebavilo, tvrdá práce na stavbách mu seděla mnohem lépe. Proto když se od svého otce dozvěděl, že stavební firma v Baton Rouge v Louisianě hledá nové zaměstnance, neváhal a chopil se nabízené příležitost. „Ten chlap, pro kterého jsem pracoval, mě vzal pod svá ochranná křídla a naučil mě všechno o chodu firmy. O šest měsíců později už jsem pod sebou měl celý tým lidí,“ vzpomíná White.  Odtud se dostal do další společnosti, která nabízela více peněz, a mohl si tak založit vlastní firmu zaměřenou na bazény Cool Pools, kterou nakonec minulý rok prodal za více než milion dolarů.

Nyní Eric White provozuje americkou firmu Zydeco Construction, zaměřenou především na zahradní plavecké rybníky, které vypadají jako písčitá pláž a každá z nich je originál. Mimo to se specializuje také na domy, které se potýkají se zatopenou či podmáčenou zahradou. „Vymyslím takové odvodňovací řešení, které neovlivní vaše sousedy. Udělám cokoliv, abych pomohl zachránit něčí dům,“ dodává White.

Autorka: Kristýna Krejčí

Zdroj: goodnewsnetwork.org
Foto: zydecoconstruction.com

Příspěvek vytvořen 44

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy