Sotva se učí chodit, ale už umí anglicky

Výuka jazyků je v době globalizace důležitá. V rámci utužování vztahů mezi lidmi po celém světě je totiž konverzace řešením většiny problémů. Angličtina, jako nejpoužívanější jazyk na našem světě, je proto v našich školních osnovách již od základní školy. Znalost angličtiny je navíc důležitá i pro pozdější nástup do různých zaměstnaní a firem. Všechny internetové programy a aplikace jsou v angličtině, rozšiřuje se mezi větší spektrum populace… Angličtina je zkrátka klíčem ke světu. Proto je čím dál více škol, které se snaží její zvýšit úroveň tohoto jazyka u veřejnosti.

Jazyková škola Face 2 face učí děti angličtinu již od dvou let. Jedna z instruktorek, dvacetiletá Barbora Šušková, která stále ještě studuje vyšší odbornou školu, kde se specializuje na angličtinu, učí základy angličtiny převážně děti školního a předškolního věku. „Myslím, že má význam učit i takhle malé děti,“ je přesvědčená Barbora o tom, že se má s výukou cizího jazyka začít co nejdříve. „Je sice pravda, že malé děti můžou být náročné na udržení pozornosti, ale zase jdou vidět pokroky. Pamatují si věci z předešlé lekce do další hodiny, třeba zvládají napočítat do desíti,“ popisuje mladá instruktorka. U tak malých dětí se proto nemusí jednat jen o hru na angličtinu, nýbrž jim to pomáhá pochytit základy. „ Je to veliká pomoc při začátcích na prvním stupni ve škole, lépe se jim pak učí základy,“ vysvětluje Barbora. Čím dříve se totiž s angličtinou člověk seznámí, tím rychleji se mu dostane pod kůži.

Soukromá instituce Face 2 face vznikla ve Frýdku-Místku, kde ji založila Martina Kavečková. Jedná se o revoluční školu, která se snaží přistupovat ke každému z žáků individuálně. Jedná se o styl výuky s velice alternativními způsoby, kde na děti aplikují hravou výuku. Jejich cílem je, aby si vůbec neuvědomovaly, že se učí, snaží se vyvolat paměťovou vazbu jinak než klasickým papouškováním. Specializují se na výuku angličtiny, ale poskytují doučování nejrůznějších předmětů nejen z jazykových oborů pro děti, které mají potíže s některými druhy učiva. Dále se věnují výuce dalších jazyků nebo mají speciální program pro doučování češtiny pro cizince. Anglické kurzy pak poskytují nejen pro děti, ale i pro manažery ve firmách nebo pro jejich zaměstnance. „Zpočátku jsme se zabývali pouze firemním jazykovým vzděláváním a výukou dospělých. Později jsme se kolegyní Kristýnou Pochvalitovou začali věnovat jazykové výuce dětí,“ uvedla v rozhovoru Martina Kavečková pro zpravodajský web Naše Frýdeckomístecko.

Jedním z dalších projektů Face 2 Face pro prohloubení zájmu o jazyk u těch nejmenších je pořádání víkendů nebo táborů. Děti se zde průběžně učí, hrají hry a tráví společný čas pod dohledem instruktorů a zaměstnanců firmy. Jedním z takových pobytů je například Halloweenská víkendovka, která děti seznámí s tradičním Anglickým svátkem a jeho obyčeji. Děti mají šanci zažít den mrtvých na vlastní kůži, hezky se spolu pobaví a širší rozhled v oblasti angličtiny už je jen dalším bonusem navíc.

Autor: Veronika Bělešová

Příspěvek vytvořen 665

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy