Rodičovská není brzda. Za pomoc při návratu do zaměstnání získala organizace M.arter cenu SDGs

Organizace M.arter, která se zabývá pomocí matkám a otcům po rodičovské dovolené při návratu do zaměstnání, letos získala třetí místo v soutěži SDGs v kategorii Diverzita, rovnost a inkluze. Vyhrát toto ocenění se jí povedlo i díky nově rozjetému mentoringovému programu Rodičovská není brzda, který vedou úspěšné ženy aktivně působící v prostoru českého businessu. 

Už minulý rok se organizace M.arter o cenu SDGs, udělovanou Asociací společenské odpovědnosti, ucházela a dostala se až do samotného semifinále. Letos se jí povedlo obsadit třetí místo z celkového počtu 326 uchazečů. Ceny SDGs se udělují v mnoha kategoriích, M.arter zvítězila v Diverzitě, rovnosti a inkluzi, která je zaměřena na organizace s cílem zmírnit nerovnost ve společnosti, ať už se jedná o sexuální orientaci, gender nebo handicap. 

M.arter je jednou z organizací zaměřující se právě na sociální sféru, konkrétně na vzdělávání, rekvalifikaci a zlepšení sebereprezentace rodičů po mateřské dovolené. „Organizace M.arter nabízí služby, které mámám na a po rodičovské skutečně pomáhají. Dokládá to i rostoucí zájem a fakt, že našimi vzdělávacími a rozvojovými aktivitami prošly už více než dva tisíce účastnic,“ uvedla její zakladatelka Andrea Bohačíková. M.arter se zaměřuje i na prorodinou politiku ve firmách, nabízí konzultace, vzdělávání zaměstnanců a radí, jak postupovat při vytváření dobrého zázemí pro jedince na rodičovské dovolené. Kromě zmíněných kurzů a poradenství nabízí organizace i vlastní databázi volných pracovních míst, odkud vám po registraci přicházejí upozornění na pozice vhodné pro rodiče.

Aktuálně nabízí organizace mentoringový program Rodičovská není brzda, jenž má motivovat rodiče na mateřské a předat jim know-how zkušených žen z oboru. Program trvá tři měsíce a účastnice se v něm mohou setkat například s Janou Sedlákovou, zakladatelkou AK Sedláková, Petrou Ondrušovou, šéfkou diverzity v České spořitelně, Romanou Voříškovou, která spoluzaložila internetovou firmu Slevomat, a dalšími velmi inspirativními pracovnicemi a matkami.

Naše mentorky moc dobře znají situaci, kdy musí ženy skloubit péči o rodinu a svůj kariérní růst. Mají co předat v obou oblastech,“ řekla o programu Bohačíková. Cílem je totiž nejen předat cenné zkušenosti z praxe, ale také projevit potřebnou empatii a pochopení nad každodenními problémy, kterým musí matky a otcové v soukromém životě čelit. První termín programu proběhl v říjnu, na další se však mohou zájemci znovu přihlásit již letos v únoru. 

Rodičovství je radostná a krásná životní role, avšak ne vždy je jednoduchá. Obzvlášť v dnešní době se spousta rodičů potýká s problémy finančního rázu, nebo s nemožností kariérního růstu, které se s výchovou dětí občas pojí. Přesvědčení, že lidé na rodičovské dovolené nemohou mít svou vysněnou práci, je však nepravdivé a na boření tohoto mýtu a pomoci rodičům se nepodílí nejen M.arter, ale například i Nadační fond Gratia. Ten se kromě samoživitelů a rodičů v tíživé situaci navíc zaměřuje také na pomoc studentům a studentkám – a to jak s dětmi, tak i v průběhu samotného těhotenství.

Autor: Vendy Rojčíková


Rozhovor se zakladatelkou startupu M.arter Andreou Bohačíkovou si můžete přečíst zde.


Máte rádi naše dobrý zprávy a chtěli byste nás nějak podpořit? Prostřednictvím drobného příspěvku na náš transparentní účet můžete jednorázově či pravidelně pomoci Dobrým Zprávám se i nadále rozvíjet.


Zdroj: M.arter, Nadační fond Gratia
Foto: M.arter, a-csr.smugmug.com

Příspěvek vytvořen 17

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy