Týmy charitativního kvízu přispívaly na malého Erika

Píše se úterý 17. 12. a vcházím do dveří pivnice Dogy, kde se chystá poslední Párty Kvíz v tomto roce. I když je zápočtový týden velice stresující, přesto si na tuto akci najdu čas. Hlavním důvodem, proč přicházím, je ale ten, že se jedná o vánoční charitativní kvíz. Nejen, že si odpočinu, pobavím se a naladím se konečně na vánoční vlnu, ale zároveň pomůžu někomu, kdo tu potřebuje nutně pomocnou ruku.
Dnešní vybraná částka poputuje na nadaci Dětský mozek, konkrétně tedy k šestiletému chlapci Erikovi, který má syndrom fragilního X, autismus a ADHD. O Erika se stará jeho babička, a právě peníze z kvízu pomohou ke koupi prostředků, a k možnosti mít osobní asistentku, aby babička nebyla na vše sama a měla v někom oporu.

„Nadaci Dětský mozek jsme si nevybrali konkrétně, ale hledali jsme menší nadaci, která není tolik známá. Chtěli jsme pomoct potřebným, a právě Dětský mozek se nám jevil jako správná volba. Už v minulosti jsme díky kvízu vybrali peníze pro útulek na Neředíně v Olomouci,‘‘ sděluje organizátorka Party Kvízu Anna Skopalová.

V týmu soutěžím s redaktory Dobrých Zpráv – Honzou a Davidem. Naším posledním členem je naše čtenářka Vendy, která se velice zajímá o sportovní a kulturní dění. Ze začátku se cítí nesvá, jelikož se nachází v neznámém prostředí, ale po pár společných větách nervozita opadá.

Dívám se okolo a cítím, že náš tým je oslabený. Týmy okolo mají pět a více členů, což mě velmi znepokojuje. Dobrý Zprávy tým se skládají ze čtyř členů, ale i přesto mě neopouští naděje. První část prvního kola je věnována nadacím, kdy září naše čtenářka Vendy a Honza.

„A teď je čas na hudební ukázky,“ pronese moderátorka Radka po prvním kole. Tohle je má nejoblíbenější část kvízu, protože hudbu miluji a někdy se i vyznám. Jedná se o vánoční hity a světe div se, nemůžu přijít na dvě písničky. Mám radost, že jsme různorodý tým, protože každý ví něco z jiného soudku. Občas dochází ke střetu dvou pojmů, ale většinou tipujeme správně. Líbí se mi, že skoro v každém kole, jsou otázky spjaty s Vánocemi.

Malinko se propadáváme a naše odpovědi jsou špatné. Zlom ale nastává ve čtvrtém kole. Dobrým Zprávám se opravdu daří. Jelikož redaktor David je velmi šikovný na tipovačky, vyhráváme každý panáka. Mám obrovskou radost, i když si v duchu říkám, že jsem v plánu pít panáky neměla. Jelikož zápočet do Teorie mediální komunikace se sám asi nenapíše… David a Honza pijí zelenou, zatímco já a Vendy si pochutnáváme na sladké griotce.

Jdeme do finále a netrpělivě sledujeme tabuli, na které naskakují výsledky. S každou nižší příčkou tajím dech, protože nemůžu uvěřit, že při našem nepočetném týmu, se dostáváme až nad pátou příčku.

„A třetí  bronzové místo vyhrávají Dobrý Zprávy,“ říká moderátorka Radka. Nevěřícně hledíme na tabuli a máme úžas v očích. V hlavě mi zní známé přísloví: ,,Naděje umírá poslední“. Druhé místo obsazují tým Princezny a první místo Univerzitní standard, kteří vyhrávají osm lístků do CineStar. V místnosti zazní velký potlesk a kapitán týmu si přebírá cenu.  A nečekaně po třetím místě, vyhráváme každý pivo. Já raději nahradím pivo vínem, protože vůni piva nemohu ani cítit.

Na závěr se moderátorky se všemi loučí a zvou na další kvízy v novém budoucím semestru. „Pro Erika jsme díky Vám vybraly 4400 Kč, což je pěkný výsledek,“ říká Skopalová.

Po chvíli s týmem ještě sedíme, bavíme se a stále nás hřeje dobrý pocit jak z výhry, tak i z naší pomoci pro Erička.

„Na tento hospodský kvíz chodím už třetím rokem, ale zúčastňovala jsem se nepravidelně. V týmu jsem byla vždy se svými spolužáky ze žurnalistiky. Tentokrát jsem však zvolila tým Dobrých Zpráv, jelikož se s některými členy redakce znám a velice tomuto konceptu fandím. Dobrých zpráv, především v dnešní době, není nikdy dost. Fakt, že jsme přispívali na dobrou věc, zážitek z večera ještě umocnil a jsem ráda, že mě redaktoři vzali mezi sebe,“ dodává čtenářka Dobrých Zpráv Vendy Holková.

Autor: Nela Kadlečíková

Foto: Nela Kadlečíková

Příspěvek vytvořen 665

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy