RECENZE: Vychází nová Strašidýlka Egona Bondyho. A nejsou jen pro malé

Jedna rozvazují tkaničky od bot, druhá kradou kapesníky, třetí upíjejí pivo, takže se musí stále nalívat… Zní vám to povědomě? Je to tak, řeč je o malých strašidlech, které Egon Bondy popsal v knížce Strašidýlka. Přinášíme vám první z recenzí dětských publikací, které vznikly ve spolupráci s nakladatelstvím Meander. Přečtěte si recenzi na tuto knížku, která poprvé vychází jako leporelo pro děti.

Veršovaný příběh pojednává o schválnostech, která lidem dělají malá strašidla ukrývající se v lidském světě. Ztrácí se vám ponožky? Mizí vám pořád kapesníky? Nebo vás zajímá, proč se část našeho hlavního města nazývá zrovna Hostivař? A co se děje v Ďáblicích? Za tohle všechno i za další nekalosti mohou právě strašidýlka.

Jedná se o první zpracování Bondyho Strašidýlek ve formě leporela. Tentokrát knížka vychází s ilustracemi mladého umělce Jakuba Bachoríka. Jeho ilustrace určitě osloví nejen dětské publikum, kterému je leporelo určené, ale také dospělé. Právě Bachoríkovo pojetí strašidel mě zaujalo na knížce spolu se zábavnými verši Egona Bondyho nejvíc.

Knížka je jednoduše zpracovaná, číst si v ní tak mohou i děti, které se čtením teprve začínají. Zároveň ji doporučuji všem rodičům, kteří dětem předčítají před spaním. Díky bohatým ilustracím zapojíte při předčítání do příběhu právě i malé nečtenáře, zároveň se mohou děti pomocí příběhu naučit počítat do třiceti. Leporelo by mohlo potěšit také rodáky a obdivovatele Prahy, konec knížky totiž věnuje autor právě strašidýlkům pražských částí.

Egon Bondy byl českým filozofem, básníkem a spisovatelem. Strašidýlka jsou jednou ze čtyřiceti básnických sbírek autora. Knížka vyšla v roce 2021 v nakladatelství Meander.

Autor: Lýdie Hájovská


Hledáte další tipy na knížky? Co takhle nahlédnout do tipů na knihy, které vám pomohou přečkat zimu?


Máte rádi naše dobrý zprávy a chtěli byste nás podpořit? Zavítejte na náš Patreon! Prostřednictvím drobné částky nás můžete měsíčně i jednorázově podpořit a pomoci nám dále se rozvíjet.


Foto: Lýdie Hájovská

Příspěvek vytvořen 77

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy