Prada končí s kožešinami

Co dříve představovalo luxus a bohatství, dnes nese známku krutosti. Není proto divu, že kožichy z norka mizí z módních mol a státy po celém světě postupně uzavírají kožešinové farmy. Veřejné mínění, etické cítění a poptávka po výrobcích bez krutosti jsou důvody proč se i nejprestižnější módní domy Prada a Miu Miu letos rozloučily s kožešinami.

Tato zásadní změna nastala ve spolupráci s koalicí Fur Free Allinace, která sdružuje přes 40 organizací na ochranu zvířat. „Zaměření se na inovativní materiály umožní společnosti prozkoumat nové hranice kreativního designu a zároveň uspokojí poptávku po etických produktech,“ sdělila umělecká ředitelka Prady Miuccia Prada. Italský módní dům definitivně skončí s kožichy v září tohoto roku, nebudou tak součástí kolekce jaro/léto 2020.  Hugo Boss vyřadil kožichy z přehlídkových mol už před třemi lety. Mezi další módní giganty, kteří tento materiál nevyužívají, patří například Versace, Chanel, Burberry, Ralph Lauren, Gucci, Giorgio Armani, a také Mango, Zara a spousta dalších.

I jednotlivé státy postupně uzavírají kožešinové farmy. Nově nebude kožich k dostání ani v Norsku. Kožešinové farmy však není možné zavřít z hodiny na hodinu, podnikatelé potřebují čas, aby mohli změnit svou činnost. Z toho důvodu vejde zákaz v platnost až v únoru roku 2025. Rozhodnutí norské vlády není nijak revoluční, zákaz chovu je už dávno platný v několika dalších zemích, například ve Velké Británii již od roku 2000. Dále je platný v Rakousku, Chorvatsku, Bosně a Hercegovině, Nizozemsku, Slovinsku, Srbsku, Makedonii a Lucembursku. V Belgii pak vejde tento zákaz v platnost v roce 2023.  Od ledna tohoto roku se ani u nás nesmí chovat a usmrcovat zvířata za účelem získání kožešin.

Nezbývá než doufat, že norkům, ale i dalším zvířatům konečně svítá na lepší časy a do bojkotu kožešin se zapojí další značky, stejně tak i státy.

Autorka: Kristýna Krejčí

Zdroj: zoommagazin.iprima.cz, theguardian.com

Foto: pixabay.com

Příspěvek vytvořen 44

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy