zdroj: pixabay.com

Na láskyplné cestě k sobě

Znáte to. Ty řeči, které kolují od všech okolo, jak si máte stoupnout před zrcadlo a říct si Mám se rád/a. Říká se, že to zabírá, ale skutečně, když to zkoušíte, cítíte to tak? Ne. Pak klasicky přichází pocit frustrace z toho, že se nedostaví žádný efekt. Nikdy ta věta nebude fungovat, pokud jí nebudete věřit a brát vážně.

zdroj: pixabay.comSpousta lidí má nízké sebevědomí. Existuje typ lidí, kterým jde nevíra v sebe vyčíst z očí, a pak tu je druhý typ do kterého byste to neřekli, protože jejich přehnané sebevědomí vás přesvědčuje o opaku. Ale to nemá vůbec se zdravým sebevědomím nic společného. Je to jen jakási přetvářka, nutnost zakrýt své slabosti a vnitřní strachy o své osobnosti a svých kvalitách. Jedno mají ale oba typy společné. Kvůli nízkému sebevědomí zažívají stejné pocity. Zdravé sebevědomí nelze získat přes noc, ale všechno se dá vybudovat, pokud máte víru, že ho získáte.

Až budete přemýšlet, jak na sobě začít pracovat, je doopravdy důležité uvědomit si jednu věc. Všichni jsme přišli na svět z nějakého důvodu a nikdo nedostal méně nebo více. Vše má svůj důvod. Každý z nás získal něco originálního, co nás od sebe odlišuje. Proto nejzásadnějším krokem je přijmout celou svou osobnost i s nedokonalostmi. Nikdo nebyl stvořený pro dokonalost, a i když vám může někdo připadat dokonalý, tak není.

Neustálé srovnávání s druhými nepřináší vůbec nic dobrého. V člověku vyvolá vždy negativní pocity jako zlost, závist nebo nenávist. Je těžké se nesrovnávat, protože jsme v tom všichni vyrůstali. Kdekdo vás srovnával v různých oblastech života. A tak se srovnávání stalo součástí lidského myšlení a spustil se program nevyhovění, který přetrvává až do dospělosti. Proto je potřeba vědět, že nikdy nebudeme nejlepší. Vždy tu bude někdo, kdo bude chytřejší, hezčí, talentovanější. Každý má ale něco, co ten druhý nemá a tím jsme každý jedinečný a krásný.

zdroj:pixabay.com

Převezměte zodpovědnost za svůj život, protože nikdo jiný to za vás neudělá a dopřejte si spoustu zážitků a věcí, které máte rádi. Pečujte o sebe, protože si to zasloužíte. Dělejte věci, které jste vždy chtěli, ale vnitřní strach vás vždy brzdil. Ten strach vám mohl říkat, že na to nemáte nebo že už je pozdě nebo se mohl skrýt do věty Až budu hubená/svalnatý, Až budu bohatý/á… Když ho překonáte, překvapíte sami sebe a budete si své osoby více vážit a věřit jí. Protože každá osoba může být kýmkoliv, čímkoliv, kdekoli, pokud tomu věří. Ponořte se do své vášně, která vás nutí denně vstávat a věnujte se jí naplno. Pokud ji nemáte, hledejte ji. Bude to skvělá cesta za poznáním. Nic není ztracené a stačí jen zkoušet.

zdroj: pixabay.comDělejte radost druhým a naučte se více dávat než brát. Hlavně milujte lidi a chovejte se k nim tak, jak byste chtěli, aby se oni chovali k vám. Oni jsou totiž vaším zrcadlem.

V životě se nezavděčíte všem, i když máte tu potřebu. Prostě to nejde. Za zdravě sebevědomého člověka se může považovat ten, kdo dokáže říct ne a nemít z toho výčitky, protože si uvědomuje své životní priority, a to co je pro něj v daný moment důležitější. Jede sám za sebe a názory druhých hází za hlavu.

Není vše jen o fyzické kráse a vzhledu. Můžete na sobě najít spoustu nedokonalostí, které na sobě nesnášíte a stěží hledáte ty krásné maličkosti, díky kterým jste zajímaví a krásní. Ve finále vás nikdo nevnímá tak negativně, jak se vnímáte vy sami. Zdravě sebevědomý člověk je atraktivní a tahle atraktivnost se ukrývá úplně někde jinde, než byste čekali. Atraktivním člověkem je ten, který inspiruje, motivuje a povzbuzuje v něčem druhé. V blízkosti takového člověka by vám bylo velmi příjemně, nemyslíte? Zkrátka buďte takovým člověkem, jakého byste chtěli v životě potkat.

Autor: Nela Kadlečíková

Foto: pixabay.com

Příspěvek vytvořen 665

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy