Porozchodová trička a vzkazy jako forma terapie

Herečka Ester Geislerová a módní návrhářka Josefina Bakošová vytvořily další originální módní projekt, který se dotkne nejednoho z nás. Otiskly totiž na trika reálné rozchodové fráze. Úspěch sklízejí především na sociálních sítích, kde každodenně přibývají další a další rozchodové vzkazy od čtenářů.

Návrhářské duo pod názvem Ester&Josefina a jejich kolekce triček Manifesto. Proč zrovna tento název? Odkazuje totiž k drobným manifestačním větám, které jsou notoricky známé z partnerských vztahů. Co je ti? Nic. Mám asi divný období. Je to mnou. Musím ti něco říct. Nepoznávám se. Já na tom telefonu pracuju. Rozhodně každý z nás některou z těchto vět od svého partnera slyšel.

Instagram EsteraJosefina

Nápad se zrodil před dvěma lety, když se jim kamarádka na Facebooku „pochlubila“ se slovy, které jí partner při rozchodu řekl. Začaly si tak vyměňovat své zkušenosti a vzpomínky.

„Tímto až terapeutickým sdílením jsme byly inspirovány a říkaly si, že by to byla hezká kolekce triček. Vybraly jsme šest vět, které nenesou až tak negativní konotace. Dají se říci všelijak. Zároveň odkazují k dnešní době a vztahům,” komentuje příběh triček jedna z autorek Ester Geislerová.

Všechna trička jsou dostupná pro muže i ženy celkem ve třech barvách. Po jejich vytvoření se v tričkách nejprve ukázali jejich  kamarádi nebo příbuzní, například herci Aňa Geislerová, Johana Švarcová, Zdeněk Piškula nebo Václav Havelka. Kolekce se lidem natolik zalíbila, až sama rozjela další takový projekt, především na instagramovém profilu esterajosefina, kde se lidé vzájemně anonymně dělí se svými rozchodovými zážitky.

Denně se takových příspěvků objevuje několik a stále přibývají. „Píší nám jak holky, tak i kluci. Je až neuvěřitelné, kolik těch vzkazů je a je velmi zábavné si to číst. I když některé hlášky jsou dost drsné, ale spíš způsobem, kterému se zasměješ,“ říká návrhářka Josefina Bakošová.

Sdílení těchto frází je taková určitá forma terapie. Lidé se opravdu těmto příspěvkům společně zasmějí a ví, že na smutek nejsou sami.

Instagram esterajosefina

Jaké příspěvky to například jsou?

Mluvil jsem s mamkou a ta mi říkala, ať se nevážu a užívám si, tak promiň.
Počkej, až naberu o 20 kilo víc a budu mít svaly. Budeš mě chtít zpátky.
Ale já se s tebou přece nerozcházím, protože jsi tlustá. Jen už nemám sílu na to, že se sebou nic neděláš…
Ty jsi něco cítila?
Nechci tě blokovat pro někoho jiného.
Nelajkuj mojí ex fotky, ono jí to ubližuje, a já jí mám furt moc rád.
Vnímal jsem, že to bereš vážně. Ale nechtěl jsem to vidět.
Sbal mi ty věci prosím. A hoď mi je do igelitky třeba.
Když ty jsi tak strašně moc hodná. Měníš mě k lepšímu, a to já nechci. Dnes jsem 7 hodin kvůli tobě nekouřil.

Autor: Radka Kmochová

zdroj: ona.idnes.cz
Příspěvek vytvořen 26

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy