Polštáře opět v akci: Bulánci se po úspěšném crowdfundingu po 20 letech vrací

V roce 2001 spatřila světlo světa dnes již legendární hra Bulánci. Za svou dvacetiletou dobu existence bylo staženo přes 16 milionů kopií hry. Je to úctyhodné číslo a řekněme si: Kdo z nás si to aspoň jednou nezahrál? Dřív jsme Bulánky mohli hrát jen na počítačích, Bulánci 2.0 ale budou téměř všude – na konzolích, počítačích a také byla slíbená verze pro mobilní zařízení. To je ale teprve začátek celého seznamu novinek a inovací, které druhý díl přinese.

Nevím, jestli je to možné, ale kdo Bulánky nezná, stačí, když si zapamatuje, že se jedná o polštáře. Nejsou však obyčejné. Chodí, „mluví“ a hlavně střílí ze všemožných zbraní. První díl Bulánků obsahoval pouze malé mapy, kde po sobě hráči stříleli a snažili se zlikvidovat ostatní polštářky. Jednoduché, ale velmi účinné, obzvlášť ve své době vzniku.

Druhý díl, kterému se na Startovači podařilo vybrat přes sedm milionů korun z požadovaného půl milionu, se bude snažit hru posunout mnohem dál a vytvořit z ní plnohodnotný titul dnešní doby. Nebude tak k dispozici pouze jeden mód, ale přibude třeba příběhová kampaň pro jednoho hráče a další herní módy. Grafika dostane zcela nový kabátek, nebudou to již pouze placaté polštáře ve 2D světě, ale dostanou i třetí rozměr a celá hra bude plně ve 3D. Vývojáři ze studia SleepTeam ale neskončili ani tímto. Již od začátku bylo známo, že hra vyjde na většinu dnešních herních platforem, avšak při dosažení tří milionů slíbili, že do hry přidají crossplatformový multiplayer, který zaručí, že i hráč na počítači si Bulánky zahraje se spoluhráčem, který hraje na PlayStationu nebo na jiné konzoli. Crossplatformový multiplayer nebyl jediným příslibem za určitou vybranou částku. Například za 5,5 milionu vývojáři slíbili fotbalovou minihru Prostřílej se k bráně. Za necelou vybranou miliardu korun měl být do hry přidám mód pro virtuální realitu, ale miliardu se bohužel vybrat nepodařilo.

Kampaň na Startovači obsahovala spoustu odměn. Každý, kdo přispěl, dostane do hry v době jejího vydání speciálního Bulánka. Další odměnou byl také dabing hry, který si mohou vyzkoušet sami přispěvatelé, kteří darovali více jak osm tisíc korun. Mezi dalšími odměnami za určitý obnos byly například i karetní hra s Bulánky, fyzické polštáře na gauč, sbírka bulánčí poezie nebo dort s herní tematikou.

Porovnání prvního dílu z roku 2001 a druhého dílu, který vyjde příští rok

Autoři byli z vybrané částky velmi překvapeni. Za jeden měsíc na Startovači vybrali více než 1 400 % požadovaných financí a Bulánci 2.0 se tak stali nejúspěšnějším projektem na Startovači. „Měsíční maraton „Bulánci se vrací“ je úspěšně v cíli. Vybrali jsme 7 308 770 Kč a stali se tak nejúspěšnějším projektem v historii Startovače. A to jen díky vám,“ píší na twitterovém účtu hry.

Ještě není známé přesné datum vydání, ale vyvojáři ze studia SleepTeam už před začátkem kampaně oznámili, že hra vyjde příští rok. Bulánci 2.0 budou k dispozici na počítači, konzole a mobilním zařízení. Určitě se máme na co těšit.

Autor: Lukáš Ždan


Herní odměnu dostali také hráči World of Warcraft, kteří přispěli do sbírky, již pořádali Lékaři bez hranic spolu s vývojáři hry. Společně pro charitu vybrali milion dolarů.


Zdroj: startovac.cz; twitter.com

Foto: twitter.com; bulanci.cz

Příspěvek vytvořen 43

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy