Pojďte udělat druhým radost. V Česku startuje akce #dobroskutkuj

Lea Schellongová

Celou akci #dobroskutkuj zinscenovali žáci a učitelé ZŠ TGM Borohrádek a je součástí mezinárodního projektu HeartHeroes – Hrdinové s dobrým srdcem, do kterého jsou zapojeni učitelé a žáci z osmi zemí. Žáky provází HeartHero a v týmech plní skutky, jako například sběr peněz na centrum pro handicapované děti. Stávají se tak hrdiny s dobrým srdcem, a právě toto je myšlenka, kterou chtěli žáci a učitelé ZŠ TGM rozšířit celorepublikově. 

Hrdinky s dobrým srdcem

Princip #dobroskutkuj je udělat dobrý skutek a dotyčnému obdarovanému zároveň věnovat motivační kartu, aby sám uskutečnil další skutek. Spustí se tak řetězová reakce, která má lidi vést k větší laskavosti – i vůči cizím lidem.

Dobré skutky možná neděláte denně, a tak můžete na facebookových stránkách HeartHeroes – Hrdinové s dobrým srdcem najít pár užitečných tipů. Například tip č. 4 zní: ,,Na lístky v samolepícím bločku (post-it notes) napište pozitivní texty a papírky umístěte na vhodná místa.‘‘ Mezi ostatní nápady na dobrý skutek patří ,,Nezištně někoho obdarujte např. květinou.‘‘ nebo ,,Vytvořte papírové medaile a udělujte je lidem ze svého okolí.‘‘ Maličkosti, kterými můžete někomu udělat skvělý den. Stojí za to rozdávat radost. „Dobré skutky spojují lidi, kouzlí úsměvy na tvářích a napomáhají vidět ve světě to dobré. Proto věříme, že se řetězce zúčastní co nejvíce lidí,“ říkají za organizační tým Michal Přibyl a Ondřej Sitka.

Chopte se tak příležitosti rozdat trochu laskavosti, i třeba dobrým slovem, a uvidíte, že se vám to vrátí. Alespoň by to bylo krásné.

Žáci ZŠ TGM #dobroskutkuj

Foto: FB HeartHeroes – Hrdinové s dobrým srdcem

O tom, jak rozdávat radost slovy, ví své i Američanka Kelly Stewart, která píše pozitivní vzkazy svým zákazníkům. Více o tomto skvělém nápadu si můžete přečíst ZDE.