Nas Daily: Palestinský videobloger, který mění svět k lepšímu

Cestuje po celém světě a tvoří krátká videa o zajímavých lidech, globálních problémech a revolučních nápadech. Jeho tvorbu sleduje víc než 12 milionů diváků a je jedním z nejúspěšnějších influencerů na Facebooku. Palestinský videobloger Nusier Yassin ukazuje, jak mohou sociální média vytvářet platformu pro obyčejné lidi a že s určitou snahou je všechno možné.

Zdroj: screenshot z Facebooku

Stejně jako mnoho mladých lidí, Nas hledal smysluplnější život. Jeho práce softwarového inženýra ho nenaplňovala a on se rozhodl pro radikální změnu. Dal výpověď, vzal svoji kameru a začal cestovat po celém světě. Založil Facebookovou stránku Nas Daily (Nas znamená v arabštině lidé) a zavázal se k tomu, že bude každý den po 1000 dnů tvořit minutová videa o lidech a zemích, které navštíví.

Jeho cesta byla nejenom úspěšná, ale navíc se proměnila v něco mnohem většího. Lidé z celého světa dostali možnost vyjádřit svůj pohled na svět bez ohledu na to, jak vypadají, odkud jsou anebo jaké náboženství vyznávají. Což není v dnešní době samozřejmostí.

Dnes je Nas jedním z nejvlivnějších a nejúspěšnějších lidí na sociálních sítích. Za víc jak dva roky nepřetržité práce měl možnost navštívit tisíce zemí, potkat zakladatele Facebooku Marka Zuckerberga či si dát skleničku s prezidentem Arménie. Nasova videa sledují milióny lidí z celého světa a on se skrz ně snaží změnit svět k lepšímu.

Na začátku února došla jeho 1000 denní cesta ke svému konci a spolu se svými kamarády založil podle jeho slov nejlepší mediální společnost na světě. „Pokud vezmete osud do vlastních rukou a vyjdete ven, přísahám mému i vašemu Bohu, že i přesto, jak vypadáte, odkud pocházíte nebo v co věříte, můžete změnit svět přesně tak, jak chcete. Právě proto se vracím zpět, abych mohl tvořit víc videí po dalších 100 týdnů,“ říká Nusier Yassin ve svém videu. Diváci se navíc mohou těšit na knihu, kterou videobloger připravuje.

Facebookový profil Nas Daily: https://www.facebook.com/nasdaily/?eid=ARAWPYDQmHwaseMzhgEOic3wlM1wYGYihIBYFHfuFifi9dQuTW643DMCLXYaH2aP57VMg3OzQ8lNNLbV

Autor: Petra Sasínová


Nejenom v zahraničí, ale i u nás se snaží influenceři měnit svět k lepšímu pomocí sociálních sítí. O tom jak se o to pokouší například Leoš Mareš se dozvíte v našem článku o DobroDni.


Příspěvek vytvořen 12

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy