Na Instagramu funguje online angličtina Engliyo, zdokonalit se můžete ve slovíčkách i frázích

Novou vzdělávací formu online angličtiny Engliyo můžete vyzkoušet na Instagramu. Na každý den je pro vás připraveno nové slovíčko nebo fráze a zároveň si můžete procvičit své získané znalosti v podobě krátkých kvízů. V příspěvcích je navíc obsažena i správná výslovnost daného slovíčka či fráze a příkladové věty správného použití, nemusíte tak mít obavy, že byste v něčem tápali nebo byste museli sami něco dohledávat.

Gabriela vysvětluje jedno z frázových sloves

„Angličtinu miluju od 4. třídy, kdy jsem se ji začala poprvé učit, a ta láska stále přetrvává. Přála bych si, aby měli takový vztah k angličtině i jiní lidé a nebrali to jen jako nezbytnost dnešní doby,“ sděluje autorka projektu Engliyo Gabriela Wencelová a zároveň dodává, že dnes lidé tráví na Instagramu poměrně dost času, a tak se jim rozhodla nabídnout na této platformě i něco edukačního. „Přidávám hodně fráze, které se na školách tak často neučí, jsou ale používány v běžné konverzaci a lidé se s nimi mohou setkat při sledování seriálů, filmů nebo videí na YouTube. Zároveň přidávám i běžnější slovní zásobu, protože Engliyo sledují také začátečníci a těm se hodí i jednodušší slovíčka,“ vysvětluje Gabriela.

Sama se v angličtině zdokonalovala u počítače s klasickým slovníkem v ruce, kdy se snažila porozumět anglickým článkům o svých oblíbených kapelách a zpěvačkách nebo textům jejich písniček. „Mladším generacím to možná připadá jako pravěk, ale v té době neexistovaly chytré online překladače jako dnes,“ doplňuje Gabriela s tím, že se nesnažila cíleně naučit nová slovíčka, ale zajímal ji obsah článků. „To je podle mě klíčové, člověk si musí najít způsob učení se cizího jazyka, který ho bude bavit.“ Postupně si začala uvědomovat, že se naučila spoustu slovíček a frází a je schopná rozumět něco málo i rodilým mluvčím. „Hodně mě to nakoplo, protože jsem věděla, že když se naučím dobře anglicky, budu schopná komunikovat a rozumět lidem po celém světě. A to přesně jsem chtěla dokázat.“ Velký přínos v rozvoji znalosti angličtiny jí poté přineslo přestěhování se do USA, kde žila dva roky.

Gabriela nevylučuje, že by se do budoucna na Engliyu začala věnovat i gramatice, či jiným problematikám, zatím ji však baví hlavně slovní zásoba a fráze, kterých je hodně, a tudíž je stále z čeho vybírat. I přesto, že jde o nový projekt, má Engliyo na Instagramu přes pět tisíc sledujících, od kterých dostává Gabriela pozitivní ohlasy: „Jsem za to neskutečně vděčná. Velmi mě potěší, když mi někdo poděkuje za to, co dělám, nebo vyjádří radost z toho, že se díky Engliyu naučil novou frázi. To mi dodává neskutečnou dávku motivace a ujišťuje mě to v tom, že to má smysl.“

Autor: Šárka Mazurková


Výuka angličtiny přes sociální sítě je dnes hlavně mezi mladými lidmi velmi populární. Pokud s angličtinou bojujete, nebo se v ní chcete zkrátka jen zdokonalit a hledáte pro to ten správný způsob, zkuste si projít naše tipy na učitele, kteří ji vyučují zábavnou formou právě přes sociální sítě.


Foto: Instagram (@engliyo)

Příspěvek vytvořen 46

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy