Mezinárodní den ženského orgasmu? Och, ano!

Kristýna Krejčí

Možná se vám může den ženského orgasmu jevit jako úsměvný. Věřte ale, že rozhodně nejde o žádnou recesi. Cílem Mezinárodního dne ženského orgasmu je zvýšit povědomí o ženské sexualitě, především pak o ženském orgasmu. Také má dnešek ženám připomenout, že bavit se o sexu, o tom, co se jim líbí, i o nejrůznějších sexuálních touhách, je naprosto v pořádku.

Právě ona ženská touha byla dlouhou dobu považována za něco, o čem počestné, slušné ženy nemluví. Ve viktoriánském období (doba vlády královny Viktorie ve Spojeném království) pak byla chuť na sex u žen považována za symptom hysterie. A tak se z obyčejné touhy stala nemoc.

O ženském sexu, potažmo orgasmu, se začalo pořádně mluvit až počátkem třetí vlny feminismu v devadesátkách.  Dnes  žijeme ve společnosti, která je přímo přesexualizovaná. Všichni pak známe filmové (a nejen filmové) scény, kde žena křičí rozkoší po pěti vteřinách od očního kontaktu se svým partnerem či partnerkou.  Přesto je právě ženský orgasmus pro mnohé stále tabuizovaným tématem. Podle průzkumu Ginger Comms z roku 2016 je 56 % žen nepříjemné mluvit o jejich orgasmu se svým parterem. Přitom není nic přirozenějšího, než je sex a orgasmus. 

Jak si tedy říct o to, jak to chceme?

Pokud nemáte vyřešený vztah sami k sobě, ke svému tělu, ke své sexualitě, nevíte, co vám dělá dobře, nebude to asi ani vědět váš parter nebo partnerka. Nejlepší je tedy začít u sebe. Zjistěte, co je pro vás to pravé, experimentujte sami se sebou.

Udělej mi to tak, ne jinak! Víte přesně co chcete, ale nechcete to říct nahlas? Mrkněte spolu na porno a jednoduše řeknětě: „Tak tohle bys mi mohl/a udělat! Tohle bychom mohli zkusit! “

Je na vás předchozí tip příliš přímočarý?  Nebojte, díky bohu, štěstí nebo vesmíru žijeme v době smartphonů a sociálních sítí. Není tedy nic snadnějšího než se vyzpovídat ze svých tužeb do telefonu, nebo jestli opravdu nechcete mluvit, vyťukejte je do SMSky. Přece jenom nám telefony slouží jako maska, štít a dovolují nám odhodit některé zábrany. Je úplně normální, že určitá témata snadněji komunikujeme skrze zprávy. 

Dlužil ženě sex, tak vymyslel svátek

Tak nějak by se příběh o založení Mezinárodního dne ženského orgasmu dal zkrátit. Vděčíme za něj Brazílii, konkrétně starostovi města Esperantina Arimanteiovi Dantasovi. Dantas založil den v roce 2007, jelikož měl u své ženy „sex dluh“.  8. srpna máme dát prostor k diskusi i vzdělání se v oblasti ženského těla, především orgasmu. Dlouho byla ženská sexualita potlačována a je tedy jen dobře, že se o ní začínáme bavit stejně frekventovaně jako o mužské.

Foto: pixabay