Liga otevřených mužů pomáhá mužům nejen v seberealizaci

Nezisková organizace Liga otevřených mužů (LOM) nestaví muže nad ženy ani ženy nad muže. Věří ve společný dialog. Jak už název ligy napovídá, soustředí se především na muže, přesněji na kvalitu jejich života.

Organizace nabízí různorodé kurzy nejen pro pány, ale také poradenství, rozvíjí mužská témata a mnohem více. Posláním ligy je podporovat aktivní přístup mužů k osobnímu rozvoji, k zodpovědnému partnerství, rodičovství, k profesní seberealizaci i ke společenské angažovanosti pro rovnoprávnost žen a mužů.

LOM nevlastní návod na ideálního muže, ani o to neusiluje, což hrdě přiznává na svých webových stránkách. Podporuje však muže v tom, aby o sobě přemýšleli, aby aktivně usilovali o osobní i společenskou změnu.

Zároveň je autorem mnoha zajímavých projektů, například Muži proti násilí na ženách a dětech. Tento projekt se zabývá prevencí domácího násilí a zahrnuje skupinovou terapii násilných osob. Mezi další projekty LOMU patří Suchej únor – měsíc bez alkoholu; Patron – pomáhá dospívajícím chlapcům z dětských domovů k samostatnému životu – nebo táta web a spousty dalších.

Zároveň nabízí mnoho kurzů nejen pro muže, ale i pro ženy a rodiny. Nenechte se vytočit, Výchova bez násilí, Rodičovská na férovku – to jsou kurzy pro rodiče, kterým občas uletí ruka a chtěli by to změnit. Pro muže pak nabízí LOM například kurz Mužské Maitri dýchaní, při kterém muži léčí mysl a paměť těla. Seminář Táta v labyrintu rozvodu pro otce před/po nebo procházející rozvodem. Kurz Táta na roztrhání pak může být zajímavým pro zaneprázdněné táty, kteří chtějí zvládat v klidu svou práci, partnerku i děti.

Během desítek let vznikl nespočet feministických organizací, hnutí, spolků a podobně. Není divu: ženy si toho musely hodně vybojovat, a ještě je pár bojů čeká. Ale co muži? I ti by přeci měli mít právo na nějaké sdružení, kde by se mohli navzájem podporovat i seberealizovat, a tak vznikla v roce 2006 Liga otevřených mužů, která nepodporuje stereotypní mužské hodnoty, jako jsou moc, sláva, peníze. Naopak prosazuje hlubší hodnoty: odpovědnost, odvahu, originalitu a otevřenost.

Autorka: Kristýna Krejčí

Foto, zdroj: ilom.cz

Příspěvek vytvořen 44

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy