Jen přežít, nebo i užít? Tipy pro festivalové začátečníky i nadšence

Prázdniny už začaly všem školou povinným a nastal čas oblíbených festivalů. Ať už se letos chystáte na festival poprvé, nebo jste ostřílenými letními matadory, následující tipy se vám určitě budou hodit. Na co by každý z vás neměl při balení zapomenout, a co naopak nechat doma? A na co všechno by se měl festivalový návštěvník pro jistotu připravit?

Deštník

Organizátoři to píšou na weby, ale návštěvníci se pořád diví. „Proč si nemůžu vzít ten deštník do areálu? A to ho tady mám nechat?!“ křičí slečna při vstupní prohlídce. Připomíná vám to něco? Na žádném fesťáku deštníky netolerují, proto si nezapomeňte pláštěnku. Lehčí a skladnější ochrana před deštěm je na podobných akcích doporučená hlavně kvůli bezpečnosti. Ano, i té vaší. Přece nechcete, aby vás či „vaši“ hvězdu někdo praštil deštníkem, ne? Navíc vám pláštěnka člověka stojícího před vámi stoprocentně nebude bránit ve výhledu.

Fronty

Fronta u vstupu, fronta u toalet, fronta na jídlo, fronta na pivo. Fronta na fronty. Buď se proti nim můžete obrnit trpělivostí (ale jen pro představu – stojíte na přímém slunci ve frontě u vstupu a před vámi sto lidí čekajících na kontrolu tašky), nebo musíte přijít trochu dřív. Jsme zastánci druhé varianty, i když víme, že to mnohdy nevyjde. To stejné platí o plných parkovištích v okolí festivalů. Pokud můžete, radíme použít veřejnou dopravu a vyhnout se tak nekonečnému hledání volného místa k zaparkování. Organizátoři fesťáků se zpravidla snaží s dopravci domluvit posílení spojů, tak proč tohoto vstřícného gesta nevyužít?

zdroj: pixabay.com

Vlastní kelímek

Jedné z těchto front se můžete vyhnout úplně. Máte vlastní nicknack, plecháček či jiný kelímek? Tak tuhle věcičku přibalte do batohu taky. Do areálu vás totiž určitě nepustí s uzavíratelnou lahví. Na každé akci pak najdete cisterny s pitnou vodou, navíc ušetříte nějaké peníze za kupované balené vody.

Vstupenka

Tohle není žádný vtip! Člověk se kolikrát soustředí na to, aby nezapomněl věci na celý den a pak stojí před vstupní branou bez lístku. Naštěstí dnes ve spoustě případů potřebujete jen QR kód, který si stačí stáhnout do mobilu a nemusíte hlídat tištěnou vstupenku.

Powerbanka

Patříte mezi instagramery, kteří si každý festivalový zážitek dokumentují? Potřebujete v davu najít parťáka? Ať tak, či onak, hodí se vám mobil, ovšem samozřejmě nabitý. Nezapomeňte si tedy přibalit tuhle šikovnou věcičku, v nouzi nejvyšší ji oceníte. Pokud powerbanku nemáte, vezměte si aspoň nabíječku. Na mnoha festivalech už dnes najdete nabíjecí stojany, kde si doplníte aspoň nezbytné množství šťávy.

Klobouk

Zvolte si sami, co je vám milejší. Kšiltovka, širák nebo šátek, nikdo přece nechce chytnout úpal.

Festivalová aplikace/program

Možná necháváte všechno náhodě, možná si týdny dopředu pečlivě značíte, kdy bude na scéně váš oblíbenec. I tak se ale festivalová appka hodí. Navíc v ní najdete orientační mapu a aktuální informace. Problém někdy nastává v případě, že nemáte data a aplikace je závislá na internetu. V tom případě doporučujeme klasiku: papírový program do kapsy!

Dobré boty

I nejzarytější milovníci sandálů musí ocenit pohodlí pevné obuvi. A nemusíte být zrovna na Colours of Ostrava, kde se chodí po štěrku. Večer vás aspoň nebudou zebat nohy a zároveň máte jistou obranu, když vám společensky unavená osoba před vámi skočí na nohu. A to se vyplatí!

Prášek na hlavu

Kocovina, lehký úpal, obyčejná bolest hlavy. I jedna tableta Ibalginu dokáže zázraky a vy si dál můžete užívat koncert. Tenhle tip navíc ocení i vaši kamarádi, protože kdo by chtěl trávit čas s nemluvným (v horším případě naštvaným) festivalovým parťákem?

Müsli tyčinka

První pomoc v případě hladu. Není nic horšího, než když máte hlad chvíli před koncertem vaší oblíbené kapely a vy místo stání ve frontě na langoš držíte místo kamarádům, kteří si potřebovali odskočit.

Autor: Lýdie Hájovská

Příspěvek vytvořen 76

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy