Irský deníček No.3

Dva měsíce za mnou, dva přede mnou. Jsem přesně v polovině svého irského dobrodružství, které mi už teď dalo nespočet zkušeností. Naučíte se starat sami o sebe, zlepšíte si angličtinu, poznáte novou kulturu nebo jiný školní systém. Především se ale seznámíte se spoustou lidí ze všech koutů světa, kteří váš pobyt dělají ještě lepším. V cizí zemi, společně. Právě jim patří deníček No.3.

Začněme těmi, se kterými Irskem proplouvám od samého začátku. Moji OBG. Šest lidí z Old Butler House. Moje nová rodinka, jak už můžete poznat z přezdívek.

Hélène (Little Sister)

Budoucí architektka z Francie, která je zdrojem neutuchající energie a opravdu neustále se směje. Hélène je umělkyně, miluje hudbu, především hip-hop, který nás, společně s Davidem, všechny naučili mít svým způsobem rádi. Její nadšení pro všechno je obdivuhodné. Ráno jí vidím, jak pospíchá, v průběhu dne ve škole na cappuccinu, kde probíráme veškeré strasti i radosti, a večer jak vaří své oblíbené těstoviny. Také jsme vytvořily společné motto: LET THE SHIT HAPPEN. Není totiž nic lepšího, než neřešit, a čelit beze strachu všem novým věcem.

 Loïc (Retarded Cousin)

Budoucí skvělý učitel z Belgie, který může Hélène směle konkurovat s jeho energií. Největší extrovert, kterého jsem kdy poznala. Nesnáší samotu, takže pokud, nějakou nešťastnou náhodou musí být chvíli ve svém pokoji, neustále má otevřené dveře, aby mohl s každým prohodit alespoň jedno slovo. Milovník. Staré hudby, kazet, bonbónů, kečupu, párty, cigaret před spaním, sarkasmu, upřímnosti, momentů, kdy se rozhodne nejít do školy. A milovník holek. Zkrátka náš Lou.

 

Julian (Granddad)

Budoucí letecký inženýr z Německa, který svou národnost opravdu nezapře. Nikdy nepřijde pozdě, všechno má pod kontrolou, a to hlavně náš úklidový plán. Protože je z nás nejstarší, má nejvíce zkušeností, a vždy nám se vším pomůže. Největší milovník irské přírody a výletů, kterých absolvoval už opravdu hodně, kávy, která na nás ráno většinou čeká v kuchyni, pocitu, že může být nějakým způsobem užitečný, Tomorrowlandu a tancování na staré dobré pecky.

 

Bori (Crazy  Aunt)

Budoucí psycholožka z Maďarska, která má neuvěřitelný přehled úplně o všem, co se u nás děje a nic jí neunikne. To především díky strategickému umístění svého pokoje uprostřed všeho dění, za který ale všechny v nočních hodinách někdy proklíná. Vegetariánka, co má ráda své pohodlí, ale zároveň je ráda za vše, co podnikáme společně. Milovnice ovcí, krav a irské přírody a všeho roztomilého, co v Irsku potkáte, zákeřného humoru, který vždy pobaví a parťák z východní Evropy, jak tady většina lidí s oblibou říká.

 

 

David (Alcoholic Dad)

Budoucí business man z Německa, náš tatínek, skvělý kuchař (hlavně nejlepšího kuřete na medu), neuvěřitelně hodný člověk, který nemá rád konflikty, a díky své výšce vypadá jako náš velký bodyguard. Rád si přispí, studium ale bere vážně, a večer se pak rád napije a zatančí. Často ho potkáte na cigaretě s Louem, kde společně debatují o holkách, a o různých klučičích taktikách, což je opravdu vtipné poslouchat. Člověk, za kterým můžete přijít v jakoukoli hodinu s čímkoliv, protože vás vyslechne, poradí a řekne: WE CAN DO THIS.

 

John (Brother From Another Mother)

Budoucí novinář z Thajska, ale vlastně z Polska, kde momentálně studuje. Člověk, který v tak mladém věku procestoval spoustu míst, ze kterých si s sebou neustále nosí vzpomínky. Všichni mu závidíme jeho pokoj, který je, díky našim tenkým zdem, kde slyšíte všude všechno, v nejlepší lokaci. Každý den ho potkávám v kuchyni a obdivuji jeho chytré a jednoduché vaření s chutným výsledkem. Sportovec, který se učí surfovat, a o víkendech objevuje krásy Limericku na kole nebo na skatu.

 

Český gang

Není nic lepšího, než po celodenním mluvení anglicky vypnout, a říct cokoliv bez přemýšlení vašim rodným jazykem. S Baru dokonce chodím na dva předměty, takže na ztrácení se v irské politice jsme dvě a každé úterý navíc společně chodíme zpívat do sboru. Také jsme společně vytvořily tradici, a to tradiční irskou snídani v kampusu každý čtvrtek ráno, a to prostě chceš! Druhou Češku Aničku jsem poznala díky Baru později. České holky se opravdu nezapřou, a tak od nás na narozeniny obdržela českou Plzeň, chleba, párky a hořčici. Díky Aničce jsem měla možnost zase potkat její kamarády a spolubydlící, například milého Jonase z Norska.

 

A takhle bych mohla pokračovat dál a dál. Anna z Německa, Sergio ze Španělska, Hannah z Ameriky… Erasmus mi dal možnost poznat opravdu skvělé lidi, které můj pobyt v cizí zemi dělají přesně tím, jaký má být. Už teď vím, že některá přátelství  budou trvat co nejdéle to půjde.

     

Autor: Radka Kmochová

Příspěvek vytvořen 26

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy