Důležité rozhodnutí? Posviť si na něj díky projektu Michelle Losekoot

Jednou za čas stojí každý z nás před důležitým rozhodnutím. Ať je to výběr školy, nové práce, či změna v partnerském životě. Klademe si otázky, zda vybíráme dobře, zda není lepší zůstat na místě, nebo jestli nedát druhou šanci. Právě pro tyto nerozhodné chvíle vytvořil tým autorky bestsellerů Jak na sítě a Bez jablka Michelle Losekoot projekt Posviť si. Jak už název napovídá, můžete si díky němu posvítit na cestu a dobře položenými otázkami svá rozhodnutí lépe promyslet.

Už se vám stalo, že stačilo pár minut rozhovoru s někým blízkým a vy jste věděli, jak se rozhodnout?

„V životě mě vždycky posouvaly vpřed dobré otázky. A tak jsem je poslední dva roky hledala,“ uvedla Michelle Losekoot o vzniku projektu.

Právě na pokládání otázek a následném odpovídání na ně je projekt vystavěn. Celkem se zaměřuje na sedm oblastí. Přemýšlíte nad změnou práce? Je tu okruh Spokojenost v práci. Nevíte, kam chcete posunout partnerský vztah? Zkuste se probrat otázkami z okruhů Spokojenost ve vztahu a Spokojenost v sexu. Nevidíte smysl v tom, co děláte, ale zároveň se bojíte udělat krok do neznáma? Začněte s oblastí Důležité rozhodnutí. Posviť si můžete využít také při bilancování před začátkem nového roku, či před narozeninami.

Na projektu se kromě autorky bestselleru Jak na sítě podílela také designérka vizuálních identit Petra Papežová a webdesigner Ondřej Pospíšil. Každý tematický okruh sestavili autoři s některým z odborníků na danou oblast. Otázky tak sestavovali terapeuti, koučové, mediátoři i konzultanti. Témata jsou k dispozici ke stažení na webu posvitsi.cz.

„Stačí si je stáhnout. Zdarma, bez registrace nebo vyplňování mailových adres. Prostě jen tak, protože nám to dává smysl,“ vysvětlila Losekoot na sociálních sítích. Před stažením si zájemce vybere, zda bude s otázkami pracovat v digitální podobě, nebo si vyplní odpovědi offline, a zvolí tak tištěnou verzi.

Pak už se stačí jen zamýšlet nad otázkami typu: Co ses vždycky chtěl naučit, ale neměl jsi na to čas? Čí projev uznání by tě potěšil? Za co si svého partnera nejvíc vážíš? V čem jsi lepší než většina lidí kolem tebe? Podobné otázky samy pak problémy nevyřeší, ale vytvoří zájemci prostor na přemýšlení o odpovědích. A ten může být při dalším rozhodování nejdůležitější.

Autor: Lýdie Hájovská


K seberozvoji určitě patří i spousta dalších aktivit, a to například pohyb či zdravý životní styl. O českém FITFAB Strong fitness programu, díky kterému si můžete zacvičit i z pohodlí domova, se více dočtete zde.


Máte rádi naše dobrý zprávy a chtěli byste nás podpořit? Zavítejte na náš Patreon! Prostřednictvím drobné částky nás můžete měsíčně i jednorázově podpořit a pomoci nám dále se rozvíjet.


Foto: Posvitsi.cz, Pixabay.com

Příspěvek vytvořen 77

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy