Dobré tipy na ručně vyráběné dárky, které zahřejí u srdce

Štědrý den se pomalu blíží a vy stále hledáte nějaký originální dárek, jakým byste své blízké obdarovali? Takový dárek, který je osobní, potěší a zároveň zaujme? Co třeba ručně ručně dělaný dárek, do kterého při výrobě vložíte i kus sebe? V dnešním článku vám proto přinášíme tipy na ručně dělané dárky. Zaberou jen pár minut přípravy, ale svou originalitou strčí s přehledem do kapsy i ty kupované.

Ručně dělané ozdoby

Na vánoční korálkové ozdoby budete potřebovat jen pár surovin. Ale výsledek, který z nich vykouzlíte, bude stát za to.  Na stromečku se takové ozdoby vyjímají, a navíc v sobě skrývají osobní příběh.

Na výrobu budete potřebovat:
Dřevěné korálky (různé barvy)
Provázek (různé barvy)
MašleDrátek

Na výrobu červené ozdoby si připravíme drátek, ze kterého vytvarujeme kruh.  Na drátek postupně navlíkneme červené korálky. Když máme kroužek plný, drátek uzavřeme a na místě spoje uvážeme bílý provázek, který nám bude sloužit jako poutko na pověšení. Na ozdobu přidáme bílou mašli – a máme hotovo!

Také výroba druhé ozdoby je velice jednoduchá. Dřevěný korálek ozdobíme hnědým provázkem. Dírkou uprostřed protáhneme očko na pověšení, které je vyrobené z přibližně deset centimetrů dlouhého provázku. Ozdobený korálek pak umístíme přibližně doprostřed očka. Na očko navlíkneme z každé strany dva korálky, nejprve bílý, poté hnědý, a na konci uděláme malý uzlík. Obě ozdoby jsou hotové za pár minut, a přitom jsou tak hezké. V tomto případě opravdu platí přísloví, že v jednoduchosti je krása.

Čajový stromeček

Znáte nějakého milovníka čaje, ale ještě pro něho nemáte vhodný dárek? Stromeček z čajových pytlíčků potěší a zároveň překvapí svou nevšedností. Věřte, že s tímto dárkem nemůžete udělat chybu. A navíc ho můžete využít také jako vánoční dekoraci.

Na výrobu budete potřebovat:
Ruličku od papírových utěrek
Čajové sáčky
Perličky na ozdobu
Tavná pistole

Ruličku na utěrky do půlky rozstřihneme a vytvoříme tvar jehlanu. Jehlan zalepíme tavnou pistolí a necháme zaschnout. Na takto připravenou podstavu začneme odspodu lepit  čajové sáčky.  Alespoň dva centimetry ruličky necháme nezakryté, vytvoříme tak motiv kmenu. Sáčky lepíme postupně až ke špičce – kam úplný vrchol přidáme hvězdičku – a zbytek  stromečku ozdobíme podle naší fantazie.

Vánoční svícen

Svíčky k Vánocům neodmyslitelně patří. Jak lépe navodit atmosféru, než si zapálit svíčku a pustit pohádku. Právě pro takové příležitosti je náš dárek jako dělaný. Krásný, a přitom jednoduchý svícen ze skleničky vyrobíte za chvíli. Radost, kterou s ním uděláte, ale zaručeně vydrží déle než jen jedny Vánoce.

Na výrobu budete potřebovat:
Sklenice
Proužek látky
Perličky
Čajová svíčka
Tavná pistole

Jak jsem zmínila výše, tento dárek budete mít hotový během chvíle. Na proužek látky nakreslíme ozdobné ornamenty, já jsem například zvolila motiv kosočtverce. Ornamenty opatrně vystříháme a posléze ozdobíme látku perličkami. Proužek látky nalepíme na skleničku. Do skleničky vložíme svíčku, nejlépe s vánoční vůní. Ted už stačí jen pustit film, zapálit svíčku a dát si vánoční sladkost.

Domácí džem

Máte rádi borůvky, maliny, nebo třeba mango? Tento typ ovoce koupíme prakticky kdekoliv, džem z nich ale ne. A tak můžeme pro naše blízké připravit originální, stoprocentní džem z jejich oblíbeného ovoce. Věřte, že ten si jen tak někde nekoupí.

Na přípravu budete potřebovat:

Vaše oblíbené ovoce      1kg
Pektin                               1 bal.
Dárkové skleničky

Já si pro přípravu džemu vybrala mango a rybíz. Mango oloupeme a nakrájíme na malé kousky, rybíz důkladně omyjeme. Ovoce rozdělíme do dvou velkých hrnců a podlijeme přibližně jedním decilitrem vody. Na mírném plameni necháme obě směsi vařit, dokud nám ovoce nezměkne. Poté rozmixujeme tyčovým mixérem a přidáme pektin. Každou směs osladíme dle chuti. Pokud dáváme džem někomu dospělému, můžeme přidat i trochu rumu. Džemy dáme do vypařených skleniček a otočíme dnem vzhůru. Sklenice necháme vychladnout a poté je ozdobíme podle naší fantazie. Já jsem na ozdobu použila látku z pytloviny a výrobek jsem převázala přírodním lýkem. Nakonec jsem přidala cedulku „Vyrobeno s láskou“. Tento dárek potěší každého, a navíc ho můžete darovat prakticky po celý rok.

Piškvorky pro každou příležitost

Každý z nás si rád hraje. Jak to ale udělat, když jedeme na dlouho cestu a máme jenom málo místa v batohu? Přesně pro tuto příležitost jsou cestovní piškvorky jako dělané. Hra je skvělá pro malé i velké, a navíc si je můžete zahrát opravdu kdekoliv.

Na výrobu budete potřebovat:
Kamínky
Látkový sáček
Tempery
Bezbarvý lak na nehty

Nasbírejte si deset podobných kamínků. Pečlivě je umyjte a nechte oschnout. Připravte si dvě temperové barvy – já zvolila modrou a červenou. Jednou barvou na kamínky nakreslete kroužky, tou druhou kolečko. Kamínky nechte pečlivě zaschnout. Na připravený pytlíček nakreslete temperou mřížku, která bude mít devět okének. I v tomto případě nechte pečlivě zaschnout. Kamínky přetřete bezbarvým lakem na nehty, aby se tempera z kamínků nesloupala. Když je vše suché, můžeme začít hrát. A pokud jste velkými fanoušky piškovorek, nebojte se „pracovní“ plochu i počet hracích kamínku rozšířit podle vlastních potřeb. Věřte, že tento  cestovní dárek ocení děti i dospělí.

Kalendář s příběhem

Kalendář s osobními fotkami je jedna z nejhezčích věcí, které můžete někomu darovat. Zachytíte tak vaše společné zážitky, a zároveň máte možnost naplánovat nové akce, které společně v dalším roce podniknete.

Na výrobu budete potřebovat:
Čtvrtky velikosti A5       13ks
Fotky                                 13 ks
Lepidlo
Provázek
Barevné fixy

Na každou čtvrtku velikosti A5 nalepíme vybranou fotku, kterou umístíme na střed stránky. Na úvodní list napíšeme pod fotku daný rok, poté již pokračujeme postupně po jednotlivých měsících. Nad fotku uvedeme vždy název měsíce, pod fotku pak vypíšeme jednotlivé dny. Na závěr můžete napsat věnování či jakýkoliv osobní vzkaz. Do každé čtvrtky uděláme děrovačkou díry a poté je provázkem spojíme dohromady. Věřte, že hotový kalendář si i vy sami se zalíbením prohlédnete hned několikrát, než ho své blízké osobě darujete.

Srdíčko pro ptáčky

O Vánocích bychom měli myslet hlavně na ty druhé. Semínkovým srdíčkem pro ptáčky uděláte hned dvojí radost. Obdarovaný ho může pověsit na strom či na plot, a pomoct tak hladovým ptáčkům během zimy.

Na výrobu budete potřebovat: 
Jedlá želatina                                    1 bal.
Cukrový rozvar                                2 lžíce
Vánoční ozdoby (větší)
Olej na vymazání
Směs pro ptáčky

Želatinu připravíme dle návodů a smícháme ji s cukrovým rozvarem. Poté přisypeme směs pro ptáčky znovu důkladně zamícháme. Připravená vykrajovátka pečlivě vymažeme tukem a naplníme semínkovou směsí. Do každého ornamentu dáme kousek brčka. Necháme přes noc zatuhnout.  Vytáhneme brčko a otvorem protáhneme provázek. Takto připravené ozdoby pro ptáčky můžeme někomu darovat nebo je pověsit ven, aby dělaly zvířátkům radost.

Autor: Lucie Brožová


K výrobě dárků je nejlepší si pustit vánoční koledy, a nebo ještě lépe – vánoční filmy. Tipy na ty nejlepší z nich najdete zde.


Máte rádi naše dobrý zprávy a chtěli byste nás nějak podpořit? Prostřednictvím drobného příspěvku na náš transparentní účet můžete jednorázově či pravidelně pomoci Dobrým Zprávám se i nadále rozvíjet.


Zdroj: pinterest.com
Foto: Lucie Brožová, pixabay.com

Příspěvek vytvořen 36

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy