Divadlo Tramtarie láká na Olomoucké „nejen“ shakespearovské léto

Šárka Mazurková 2. 8. 2020

Kdo hledá zpestření srpnového letního večera, může zamířit do centra Olomouce. Divadlo Tramtarie již po páté připravuje divadelní program na parkánu Uměleckého centra Univerzity Palackého. Letos navíc nebudou ztratné ani děti, pro které jsou připraveny pohádky a atrakce.

Komedie Láska za koronu vznikla speciálně pro letní sezónu

Open-air festival divadla Tramtarie startuje 9. srpna se svou novinkou Láska za koronu. Tato komedie vznikla speciálně pro festivalový program a nabízí možnost pobavit se nad příhodami z koronavirové situace. Již tradičně nemůže chybět na Olomouckém shakespearovském létě komedie Kabaret nahatý Shakespeare, která přináší pět nejznámějších tragédií Williama Shakespeara a mezi diváky se pyšní velikou oblíbeností. O komedie není v letošním ročníku nouze, zavítat můžete i na letní komedii Po stopách něžného muže nebo přijít na další lákadlo programu, a to na stand-up výstup Herci na Ležáka.

Divadelní podívaná čeká i na rodiny s dětmi, pro které jsou připraveny celkem tři pohádky a doprovodný program v podobě výtvarného koutku, žonglování, malování na obličej a dalších atrakcí. I ti nejmenší jsou vítání, pohádky jsou totiž vhodné od tří let.

Na závěr celého festivalu je přichystána 19. srpna derniéra v hollywoodském stylu, kam vás divadlo zve v retro slavnostním oděvu se naposledy podívat na inscenaci Velký Gatsby. Kdo si chce tedy zpříjemnit srpnové léto kulturním zážitkem, tady máte od nás jeden z tipů.

Autor: Šárka Mazurková

Zdroj: shakespearovskeleto.cz 

Foto: shakespearovskeleto.cz, facebook.com/divadlotramtarie.cz/