Chlapec spal 500 dní ve stanu. Pomohl tak smrtelně nemocným

Jedenáctiletý Max Woosey strávil 500 nocí ve stanu, aby se mu podařilo vybrat peníze pro péči o smrtelně nemocné, konkrétně pro North Devon Hospice v Anglii. Tuto neziskovou organizaci vybral, protože se postarali o jeho souseda, který byl nemocný a jeho přání bylo strávit poslední chvíle doma s rodinou, což mu dopřáli. Stan, ve kterém v noci přespával, dostal právě od tohoto souseda Ricka Abbotta.

Vlivem koronavirové situace se North Devon Hospice nedostává tolik finančních prostředků, kolik je potřeba. A protože chtěl Max pomoci lidem, jako byl jeho soused, zajímal se o to, jak peníze sehnat. Na problém upozornil tak, že začal přespávat venku ve stanu. Kempoval od 29. března 2020. Večer 10. srpna 2021 usínal a měl před sebou poslední  (pětistou) noc. Tímto činem se mu podařilo vybrat přes 16 milionů korun.

„Můj přítel Rick mi před smrtí dal svůj stan a přiměl mě slíbit, že zažiji dobrodružství, takže právě to dělám,“ popsal svůj čin Max. „Několikrát jsem synovi říkala, že už udělal dost a nemusí dál přespávat venku. On chce ale ve výzvě pořád pokračovat,“ řekla Maxova matka Rachel.

„Na začátku bych si nikdy nemyslel, že to vydržím tak dlouho, ale brzy jsem si stanování neuvěřitelně zamiloval. Dokud bude venku letní počasí, tak rozhodně nepřestanu,“ zdůraznil Max.

Pětisté výročí oslavil tábořením uprostřed lesů, kde s rodiči postavil přístřešek ze dřeva. „Rok a půl pod stanem byl občas těžký, ale stoprocentně to stálo za to,“ dodal jedenáctiletý chlapec.

Autor: Adéla Sobotíková


Přečtěte si také o statečném chlapci Chaseovi Poustovi, který zachránil před utonutím svého otce a mladší sestřičku.


Zdroj: magazin.aktualne.cz, BBC, www.justgiving.com

Foto: The Guardian, instagram the_boy_in_the_tent

Příspěvek vytvořen 50

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy